Miloš Zeman v pátek zahájil dovolenou. Bude krátká, potvrdil mluvčí a uvedl, kdy se prezident vrací k práci

Profimedia
Prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 24. 7. 2021

Prezident Miloš Zeman (76) v pátek opustil Pražský hrad a zahájil svou tradiční dovolenou na Vysočině. V Novém Veselí je spoluvlastníkem chaty, na kterou si každoročně jezdí odpočinout od pracovních povinností. Letos si ovšem příliš času mimo kancelář neužije. "Bude to dovolená krátká," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček (42) a upřesnil, kdy prezidenta čekají po dovolené první pracovní povinnosti.

Vysočina je pro prezidenta Miloše Zemana tradičním dovolenkovým místem, na které jezdí každoročně a lásku k němu chová ve svém srdci. Trávil tam spoustu svého času od roku 2002 až do roku 2013, kdy byl zvolen prezidentem. Nyní chatu v Novém Veselí využívá hlavně k letním dovoleným, tu si naplánoval na červenec.

Letos má prezident dovolenou jen velmi krátkou, jedná se v podstatě o prodloužený víkend v místě, které má rád. Už v počátku následujícího týdne se vrací z Vysočiny k pracovním povinnostem.

"Bude to dovolená krátká. Už na úterý má pan prezident naplánován pracovní program na Hradě," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Konkrétní náplň dovolené Miloše Zemana neupřesnil, bude ale odpočinková.

Prezident České republiky se během dovolené na Vysočině tradičně věnuje i projížďce na nafukovacím člunu na rybníku. Je pravděpodobné, že i letos si tuto kratochvíli užije. První zastávkou byl v pátek Hotel Rytířsko, který též navštěvuje při dovolené pravidelně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu