Miloslav Rozner z SPD: Nebudu na nic odpovídat, řekl politik, který nechtěl zabrušovat, aby nemusel vybrušovat

Politik Miloslav Rozner
Politik Miloslav Rozner
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 7. 2021

Posměchu na sociálních sítích se v roce 2017 dočkal poslanec SPD Miloslav Rozner (44), který je expertem strany na kulturu. Rozner se zviditelnil během volební kampaně, kdy krkolomně odpovídal na otázku moderátora ČT. Aktuálně nestojí o pozornost. Na otázku redakce ŽivotvČesku.cz, co by strana v případě volebního úspěchu udělala jako první, odpověděl: "Už mi nemusíte podruhé telefonovat," řekl muž, který se v minulosti proslavil několika značně nestandardními odpověďmi.

Před lety na sebe upozornil několika zajímavými výroky, po volbách se ale po tomto politikovi slehla zem. Před nimi se ale nesmazatelně zapsal do paměti řady Čechů svými hláškami a zmatečným vystupováním. Jako příklad za všechny lze uvést předvolební debatu na České televizi, v níž vzniklo slovo »odbyrokritizovat«, nebo také vyjádření: "Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat a neřekl něco špatně. Já nechci nic ovlivňovat a čekám, co Tomio pro nás vyjedná," padlo z úst Roznera.

Aktuálně se pro redakci ŽivotvČesku.cz odmítl vyjádřit k otázce, na kterou většina politiků neměla problém odpovědět, a to: Co první udělá daná strana v případě, že se jí podaří být vládnoucí stranou či být ve vládní koalici.

"Já vám už na nic nebudu odpovídat, už mi nemusíte podruhé telefonovat. Moc děkuji a na shledanou," byla překvapivá reakce Miloslava Roznera, který reprezentuje hnutí Svoboda a přímá demokracie. To by v posledním předvolebním průzkumu agentury STEM dostalo od voličů 10,9 % procenta hlasů.

Paradoxem na situaci je skutečnost, že Roznerův stranický šéf Tomio Okamura (49) je největším kritikem médií ve smyslu, že si stěžuje, že SPD nedostává prostor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.