Miluna ze Slunce seno... slaví 53. narozeniny. Muž, který ji objevil, prozradil, jak dnes žije

Petra Pyšová-Schmalzová s manželem Vladimírem
Petra Pyšová-Schmalzová s manželem Vladimírem
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2020

Sice v dnes již kultovní trilogii Zdeňka Trošky (67) představitelka Miluny Petra Pyšová-Schmalzová souboj o srdce Venci Konopníka prohrála, v osobním životě je to úplně jinak. Podle slavného režiséra někdejší herečka, která ve čtvrtek slaví své 53. narozeniny, se má skvěle. Provdala za úspěšného manažera Vladimíra Schmalze, s nímž má tři děti.

"Dlouho jsem Petru neviděl, ale dobře se provdala a žije rodinný život. Herečka to byla výborná, autentická a je škoda, že se filmu dále nevěnovala. Co jsem slyšel, tak že se jí daří a jsem rád," řekl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška, který filmové Miluně na dálku popřál pevné zdraví.

"Objevil jsem ji, když jí bylo patnáct let a musím uznat, že na to, že nikdy nestála jako profesionál před kamerou, svou roli zvládla naprosto perfektně," pro ŽivotvČesku.cz uznal kvality Petry Pyšové-Schmalzové coby herečky, která žije pohádkový život.

Manžel talentované herečky, která vystudovala žurnalistiku a pracovala mimo jiné v České televizi a později také na Primě, není totiž ve světě byznysu žádnou neznámou. Vadimír Schmalz vedl v minulosti ve společnosti ČEZ oddělení fúzí a akvizic. Před rokem budoval vzdělávací skupinu Edua Group, jejíž obrat v roce 2018 sahal ke 450 milionům korun.

I když se Petra Schmalzová dobře provdala, má tři děti - Kateřinu, Báru a Vladimíra - rozhodně nezůstala ženou s nosem nahoře. I jako vdaná pracovala v bance, kde měla na starost PR oddělení, později byla manažerkou v ČSA.

Role ve filmu

Do filmu se nedostala úplně náhodou, ale měla štěstí. Ve čtrnácti letech se totiž přihlásila na konkurz filmu Bota jménem Melichar, ale neuspěla. O rok později byla ale mnohem úspěšnější, když si ji jako patnáctiletou vybral Zdeněk Troška do role Miluny. "Mně vlastně až za hodně let došlo, vedle jakých úžasných osobností jsem hrála. Byli báječní, trpěliví a přátelští a nikdy mi nedali najevo, že nejsem herečka," uvedla herečka v minulosti v jednom z mála rozhovorů, které poskytla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.