Miluše Bittnerová si užije třetí Vánoce s dcerou. Popsala, jaký doma dělají bramborový salát

Herečka Miluše Bittnerová
Herečka Miluše Bittnerová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2021

Herečka a moderátorka Miluše Bittnerová (44) si letos užije už třetí Vánoce v roli maminky. Její dcera Bettynka, která v září oslavila druhé narozeniny, se už těší na příchod Ježíška, ohledně kterého ji ale maminka nechce příliš klamat. "Sice tomu tolik nerozumí, ale nechci jí věšet bulíky na nos, že to nosí jen Ježíšek," řekla pro ŽivotvČesku.cz Miluše Bittnerová a vysvětlila důvod.

Vánoce už se blíží mílovými kroky, přesně za 14 dní se českými domácnostmi bude linout vůně štědrovečerní večeře, po které dojde na rozbalování dárků pod stromečkem. Dětskou radost z toho, co donesl Ježíšek, si užije i dvouletá dcerka herečky Miluše Bittnerové. Bettynka ale nebude patřit mezi děti, které mají za to, že všechny dárky nosí jen on - v tomto přístupu se její maminka inspirovala u té své.

"Mně se líbilo, jak nás vychovávala mamča, že nám říkala, že pomáhá Ježíškovi s dárky, protože toho má moc. Takže Bettynce třeba řeknu, že jdeme koupit dárek tátovi, protože toho Ježíšek má moc. Sice tomu tolik nerozumí, ale nechci jí věšet bulíky na nos, že to nosí jen Ježíšek," řekla pro ŽivotvČesku.cz Miluše Bittnerová.

K Vánocům neodmyslitelně patří i stromek a jeho zdobení. Doma už ho má i herečka, vybrala živý a teď jen čeká, až nadejde vhodný čas na něj dekorace pověsit. "Stromeček máme na balkoně a nemám pocit, že to je strom, ale celý les. Takže budeme zdobit, těším se na společnou práci," prozradila pro ŽivotvČesku.cz půvabná blondýnka.

Kdybyste během Štědrého večera obešli vícero domácností, zjistíte, že bramborový salát všude chutná jinak. Někdo do něj dává salám, někdo jablko, někdo tučnou majonézu nahradí jogurtem. I Miluše Bittnerová a její partner si ze svých rodin odnesli každý svůj recept, a proto při společných Vánocích vymysleli kompromis, který vyhovuje oběma.

"Rybí polévku neumím, takže ji budu muset sehnat, protože ji neumím uvařit. Ale budeme si dělat kapra a salát. Do bramborového salátu nebudeme dávat salám, ale myslím si, že bramborový salát je úžasný tím, že každá rodina má svůj zaručený recept. My jsme sladili dva rodinné recepty, kdy u nás doma se dávala šunka a dávalo se jablko a dávala se cibule, oproti tomu u manžela doma se dával hrášek a další... My jsme udělali kompromis, kdy u nás se dává zakysaná smetana a jen trošinku majonézy," dodala Miluška Bittnerová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.