Miminko u televize. Malý syn Evy Burešové se dívá na své první pohádky. Herečka opět ukázala kousek svého soukromí

Eva Burešová
Eva Burešová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 2. 2023

Dvojnásobná maminka Eva Burešová (29) se svými dětmi velmi ráda tráví čas. Jako všichni rodiče ale ví, že zabavit miminko je někdy velmi těžké. Jsou situace, kdy je potřeba si pomoci, jak se dá. Malý Tristan, který přišel na svět v srpnu loňského roku, tak poprvé mohl sledovat pohádku na televizní obrazovce. Názory na to, jak staré by dítě mělo být, aby se mohlo dívat na televizi, se různí. Podle sociologa Vojtěcha Bednáře však není rozumné se tomu snažit zcela vyhýbat. "Technologie jsou zkrátka součástí našeho života," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Snímek, na kterém malý Tristan sleduje pohádky v televizi, zveřejnila Eva Burešová na sociální síti Instagram. Chlapec na fotografii vypadá, že je programem zaujat - koneckonců je pohádka velmi barevná, tedy přesně taková, jak se líbí nejmenším dětem. I přesto ale herečka vyvolala lehké kontroverze - nejen mnozí rodiče, ale také odborníci jsou totiž názoru, že je třeba držet děti stranou moderních technologií co možná nejdéle.

Vyhnout se zcela technologiím, zvlášť pokud dítě má například starší sourozence nebo rodiče, kteří elektroniku běžně používají k práci, je však v případě řady rodin velmi těžké, ne-li přímo nemožné. Nakolik to představuje velký problém, se pro ŽivotvČesku.cz pokusil objasnit sociolog Vojtěch Bednář, který se ve své praxi zabývá kromě obvyklých témat také firemními kulturami.

"Psychologové říkají, že je vždy dobré, když je ta digitální zábava nějak časově ohraničená, když je přesně dáno, kolik času tomu dáme, a ideálně, když si to děti hlídají samy, protože pak se učí i zodpovědnosti. Rád bych ale varoval před snahou se od toho úplně odpoutat, protože přece jen je to součást našeho normálního života, a pokud to nemáte, můžete být považováni buď za lesní muže, nebo často něco úplně horšího," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že z toho důvodu není vhodné doma z elektroniky udělat naprosté tabu.

Jak ale dále sdělil, vše má i svou stinnou stránku. "Jakmile je to buď - nebo, to znamená, že máte digitální a normální komunikaci a ta digitální komunikace vám tu normální bere, tak je to samozřejmě špatně," uvedl Vojtěch Bednář pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nejhorší je tento jev právě pro nejmenší děti, protože se potřebují mezilidské komunikaci naučit.

S partnerem Přemkem Forejtem má Eva Burešová momentálně prvního společného potomka. Z předchozího vztahu má syna Nathaniela, zatímco známý šéfkuchař má ještě dceru Stellu (9), která s párem také tráví spoustu času. Vzhledem k tomu, že herečka se nikdy netajila tím, že by si velice přála velkou rodinu, není vyloučené, že se počet jejich ratolestí v budoucnu ještě rozroste.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.