Mimořádně talentovaný herec Saša Rašilov promluvil o rodičovství a změně

Saša Rašilov
Saša Rašilov
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 11. 2022

Kromě toho, že je Saša Rašilov (50) čtyřnásobným otcem, je již také dědečkem. Jeho nejstarší dcera Josefína (28) mu před časem porodila vnuka. Po čtyřech dcerách tak do jeho rodiny přišel chlapec. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, jaká pro něj tato radostná změna je.

Saša Rašilov, který pochází z umělecké rodiny - jeho otec byl kameraman a dědeček, Saša Rašilov starší, rovněž herec, má celkem čtyři dcery. S bývalou manželkou, herečkou Vandou Hybnerovou (54), dcerou známého mima Borise Hybnera, má dcery Josefínu a Antonii, se současnou ženou Lídou Rašilovovou (37) pak Marii a Emílii. Od nejstarší dcery má už také jednoho vnuka, který je po dlouhé linii dívek prvním chlapcem. Jak takovou změnu prožívá, popsal pro ŽivotvČesku.cz.

"Já jsem vždycky byl a asi vždy budu ten, kdo je terčem otázek, zda bych přece jen nechtěl ještě toho syna. »A kdy bude chlapeček?« a podobné dotazy slýchám skutečně velmi často. Nemám to moc rád, navíc ta otázka často přichází od žen, od kterých bych čekal, že budou spíš zastávat opačnou pozici," popsal pro ŽivotvČesku.cz své pocity oblíbený herec, kterého diváci mohli vidět například v seriálu z lékařského prostředí »Modrý kód«.

"Každé dítě je jiné, takže si myslím, že to bude spíše zdrojem těch rozdílů než přímo pohlaví. Navíc jsem měl kolem sebe dostatek jiných chlapců, třeba svoje synovce, takže jsem si užil i to střílení z praku a podobné věci," řekl pro ŽivotvČesku.cz herec, který je členem Činohry Národního divadla v Praze, kde ztvárnil mimo jiné titulní roli v divadelní hře Revizor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.