Ministr Ivan Bartoš přišel o dredy a má účes jako Vít Rakušan. Zaměstnanci ministerstva našli vyhlášku, že nesmím nosit "drony", uvedl na apríla

Ivan Bartoš
Ivan Bartoš
Foto: Se svolením Ivana Bartoše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2022

Kdybyste neměl dredy, tak bychom volili Piráty - věta, kterou v posledních letech současný ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (42) slýchal nejčastěji. Teď k tomu došlo. Nikoliv však z důvodu, že vyslyšel hlas lidu, ale protože podle svých slov to nakazuje údajně vyhláška ministerstva. "Před volbami mi poměrně dost lidí psalo, že by nás volili, kdybych ty dredy neměl. Za hlasy se mi je ale sundavat nechtělo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz politik v rámci prvního dubnového dne, který se jinak označuje jako apríl. Účesem na snímku je dost podobný ministru vnitra Vítovi Rakušanovi (43).

I když by někdo mohl začít slavit, že Ivan Bartoš na snímku přišel o svou největší chloubu, které by se nikdy nevzdal, odšpuntovat šampaňské je zcela jistě předčasné.

"Včera zaměstnanci ministerstva objevili asi stoletou vyhlášku, dosud platnou, že ministr pro místní rozvoj nesmí mít dready neboli drony. Naštěstí hned u poslanecké kanceláře v Ústí nad Labem je jedno malebné holičství. Je to jasné, musím jít příkladem a dodržovat pravidla," uvedl Ivan Bartoš v komentáři ke snímku, na kterém je účesem podobný ministru vnitra Vítu Rakušanovi. S ním trávil poměrně dost času v rámci předvolební kampaně, kdy Piráti a STAN šli do voleb v koalici.

K rozkolu mezi stranami došlo záhy, kdy politikům s černou vlajkou ve znaku, jimž průzkumy v jednu chvíli věštily výsledek přes 30 procent, se stala osudnou možnost voličů zakroužkovat čtyři kandidáty, které preferují před zbytkem kandidátky. Tu využili voliči STAN dosyta a pro Piráty došlo k volebnímu debaklu, který nakonec ustáli, když ve vládě Petra Fialy dostali 3 křesla na ministerstvech.

Už dříve politik pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že dredy si nikdy nenechá odstranit. Ivan Bartoš si totiž nemyslí, že jeho dredy - copánky - by byly v politice překážkou. V minulosti se Bartoš pyšnil účesem až k pasu. "Je to asi patnáct let zpět," podotkl pro ŽivotvČesku.cz politik.

Ivan Bartoš prozradil, kolik jeho dredy měří. "Ročně je zkracuji o deset centimetrů a jejich délka je aktuálně okolo třiceti centimetrů. Výhodou dredů je, že se člověk ráno nemusí česat, nevýhodou, že vyžadují poměrně náročnou péči. Musím je mýt pětkrát až šestkrát týdně, jednou měsíčně s nimi musím na úpravu," dodal výrazný politik pro ŽivotvČesku.cz v den, který je spojován s žertíky a drobnými zlomyslnostmi, s tím, že i jeho nový účes je samozřejmě aprílovým počinem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.