Ministr Jan Hamáček popsal, co bylo na covidu nejhorší. Obava z devátého dne, prozradil

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 11. 2020

Ministr vnitra Jan Hamáček (41) přemohl koronavirovou infekci, a to po 18 dnech v karanténě. Lékaři ho uschopnili k pátečnímu datu. Hamáček po prodělání nemoci získal imunitu na 90 dnů. Aktuálně se cítí v dobré kondici. Pro ŽivotvČesku.cz popsal, co na prodělané nemoci bylo nejhorší. "Obava z devátého dne, co se stane," nastínil šéf Ústředního krizového štábu.

Hamáček byl pozitivně testován po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem, u kterého test koronavirus potvrdil v neděli 18. října. "Od neděle jsem byl v karanténě, pozitivní test mi vyšel následující středu," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra. Podle všeho měl spíše středně těžký průběh nemoci než původně lehčí. A byly momenty, kdy čekal to nejhorší.

"Celková doba v karanténě byla dlouhá. To je jedna věc. Druhá věc, která byla nejhorší, a to bylo v začátku do těch deseti dnů, kdy jsem měl výrazné bolesti hlavy a celkově lehký až střední průběh a pociťoval jsem značnou únavu, tak byly obavy. Protože o onemocní mám dost načteno, tak vím, že zlomový je přibližně devátý den, kdy může přijít nějaká komplikace s dechem a případná hospitalizace. Ale když jsem překonal desátý den a změna stavu nenastala, tak to ze mě spadlo," přiblížil Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz, z čeho měl největší obavy během onemocnění.

Na blízku měl svou manželku, která podle jeho slov byla pro něj trochu strážným andělem. "Manželka mi byla obrovskou oporou. Byli jsme doma, ale odděleni od sebe, aby to nechytila a starala se o mě perfektně, bez ní bych to nezvládl," dodal pro ŽivotvČesku.cz pochvalná slova Jan Hamáček směrem ke své osudové ženě.

Počátkem letošního roku Jan Hamáček oznámil, že se rozvádí s manželkou Kamilou, jeho první manželství skončilo po 13 letech v červnu. Z prvního manželství má dvě děti. Podruhé se oženil na začátku srpna, kdy vstoupil do manželství s bývalou političkou Gabrielu Kloudovou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.