Ministr Jan Hamáček promluvil o návratu dětí do školních lavic. Je to naprostá priorita, říká

Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček
Foto: showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (42) existuje scénář, že by se ještě letos mohli školáci vrátit do tříd. Ovšem není to tak jednoduché, jak se zdá. Denní nárůst pozitivně testovaných se musí rapidně snížit a lidé musí dodržovat opatření. "Pokud vše půjde dobrým směrem, podle mě by se dalo mluvit o konci listopadu," řekl svůj osobní pohled na věc pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér, který zároveň zdůraznil, že návrat dětí do prvních a druhých tříd je velmi důležité.

"Návrat prvňáků a druháků do lavic je naprostá priorita. Pokud se něco bude rozvolňovat, tak by to měl být návrat prvňáků a druháků. Přesný termín ještě není a budeme o tom diskutovat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jan Hamáček s tím, že jeho původní predikce návratu dětí do školních budov, že se tak stane až počty pozitivních případů za uplynulých 24 hodin klesnou na čísla mezi dvěma až třemi tisíci, je jeho soukromý odhad. Není ale nereálný.

Ministr školství Robert Plaga před několika dny nastínil, že jeden z možných scénářů, jak dohnat učivo, je, že by letní prázdniny posloužily jako náhradní termín pro docházku. To by znamenalo, že přes prázdniny by fungoval školní režim.

"Souhlasím s tím, že musíme udělat všechno pro to, abychom ten rozdíl, který vznikl, dohnali. Největší problém u prvňáků a druháků je, že nemají ještě zažité školní návyky. A nejhorší to je u prvňáků, kteří přišli do školy a prakticky hned skončili. Takže pokud bude nějaká možnost, jak to dohnat, určitě budu pro," dodal ministr vnitra Jan Hamáček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.