Ministr Jan Hamáček prozradil, zda v Česku dojde k dalšímu zpřísnění vládních opatření

Ministr vnitra Jan Hamáček
Ministr vnitra Jan Hamáček
Foto: Michal Protivansky/CNC / CNC / Profimedia

Vládní kabinet minulý týden rozhodl o zpřísnění některých koronavirových opatření. Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (42) označil současný vývoj epidemie za vážnější než v předchozích týdnech, protože poklesy denních nárůstů potvrzených nákaz covidem-19 ustaly. Pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra nastínil, zda v současnosti dojde ještě k dalším opatřením.

Kvůli nepříznivé epidemické situaci v Česku vláda ve čtvrtek rozhodla o uzavření vleků a lanovek. Lidé také budou moci nově využít hrazené antigenní testy jednou za tři dny. Od čtvrteční půlnoci platí zákaz návštěv v nemocnicích, ubytování v hotelech pouze s potvrzením zaměstnavatele a další. V současnosti se odborníci nejvíce obávají nástupu takzvané britské mutace viru, která je až o 40 procent nakažlivější. Nastává tak otázka, zda dojde k dalším zpřísněním.

"Tak jak jsme včera o tom hovořili na Radě pro zdravotní rizika, tak další bezprostřední zpřísnění se nechystá. Spíše se soustředíme na to, abychom zvládli vymáhat aktuální nařízení," řekl pro ŽivotvČesku.cz vicepremiér Jan Hamáček.

V současnosti epidemie i přes zavedená opatření stagnuje. Množství hospitalizovaných v úterý oproti předešlému týdnu kleslo o zhruba čtyři stovky na 5811, z nichž asi 1000 je ve vážném stavu.

"Počkal bych, jaká se ukážou čísla v dalším týdnu. Kde vnímám, že jsou rezervy, tak jsou určitě spojené s vymáháním," dodal pro ŽivotvČesku.cz šéf Ústředního krizového štábu.

Během nedělní demonstrace na Václavském náměstí policie zadržela poslance a člena hnutí Vo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.