Ministr Roman Prymula, jak ho neznáte. Takhle se batolil muž, jenž je hrozbou pro koronavirus

Ministr zdravotnictví Roman Prymula
Ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: Archiv Romana Prymuly
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2020

I když dnes patří Roman Prymula (56) k lidem, kteří mají úsporný projev a věčně vážný výraz, jako dítě se řadil k »neposedům«. S rodiči vyrůstal na v Pardubicích na okraji města a měl akční dětství. "Nebyl jsem dítě, které by sedělo doma, naopak," prozradil pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví.

"Tím, že jsme bydleli na okraji Pardubic, jsem vyrůstal prakticky v přírodě. Rozhodně jsem nebyl dítě, které by sedělo doma. Maminka nás vždycky vypustila ven a většinou jsme se vraceli v různém stavu, někdy pořezáni, častěji potlučeni," popsal Roman Prymula své dětství.

Už jako malý tíhnul k matematice. Mezitím co většina lidí ji opravdu neměla ráda, Prymula si čísla užíval. Není se tedy čemu divit, že v dospívání při studiích na pardubickém gymnáziu navštěvoval matematicko-fyzikální třídu. V té době miloval šachy, které hraje, pokud má čas, dodnes.

"Vždy jsem chtěl studovat matematiku a jít na matematicko-fyzikální fakultu a hrát šachy, ale doma mi rodiče, zejména maminka, říkali, že se tím nemohu uživit. A že půjdu na medicínu, takže jsem šel na medicínu," popsal ministr pro ŽivotvČesku.cz, své »dobrovolné« studium. Následně se zaměřil na epidemiologii, která mu velmi dobře šla.

"Už od prvního ročníku jsem hledal obor, kde bych mohl propojit matematiku s medicínou a to byla epidemiologie," dodal Prymula.

V současnosti jako ministr zdravotnictví bojující se zákeřnou infekci využívá svých schopností - tím je klid, strategie, matematika a čtení soupeře, kterým koronavirus rozhodně je. Zatím to vypadá, že se mu daří. Poslední data ukazují, že šíření viru na území České republiky mírně zpomaluje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.