Ministr Roman Prymula: Můj konec ocení rodina. Vyznamenání od prezidenta si vážím, říká

Roman Prymula - bývalý ministr zdravotnictví
Roman Prymula – bývalý ministr zdravotnictví
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2020

Česko už zná jméno nástupce Romana Prymuly (56) na postu ministra zdravotnictví. Stane se jím dosavadní náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jan Blatný. Do funkce ho prezident jmenuje ve čtvrtek. "Teď si chci dát nějaký čas pauzu, což nejvíce ocení rodina," řekl pro ŽivotvČesku.cz Prymula, jaké jsou aktuálně jeho plány.

Dosavadní ministr Roman Prymula končí ve funkci poté, co ho minulý týden přistihli fotografové po noční návštěvě restaurace na pražském Vyšehradě. Ta měla být podle vládního nařízení zavřená. Na ni ho pozval šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Prymula prozradil, jaké teď má plány do budoucna. "Teď si chci dát nějaký čas pauzu, což nejvíce ocení rodina, kterou jsem téměř pořádně neviděl. Samozřejmě situaci budu sledovat. Určitě budu v případě potřeby novému ministrovi nápomocen," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula, který zároveň patří k lidem, které prezident Miloš Zeman ve středu při příležitosti svátku 28. října, který připomíná vznik moderního českého státu, vyznamenal.

"Vyznamenání od pana prezidenta si vážím," dodal pro ŽivotvČesku.cz uznávaný epidemiolog Roman Prymula, který Řád Bílého lva dostal za zvládnutí první vlny koronavirové epidemie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.