Ministr Roman Prymula nastínil, kdy vysoké hodnoty epidemie v Česku mohou začít klesat

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2020

V Česku se plní černý scénář v souvislosti s počtem nakažených. V úterý laboratoře v Česku potvrdily nákazu novým koronavirem u 2394 lidí. Dnes vláda vyhlásí další omezení, která mají za cíl zpomalit šíření viru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula pro ŽivotvČesku.cz odhalil, kdy by si Česko mohlo oddychnout od sílící epidemie.

Plukovník Roman Prymula okamžitě po svém jmenování do role ministra zdravotnictví vyhlásil koronaviru válku. Jeho rezort zavádí nová pravidla, která mají za cíl potlačit šíření nákazy na území České republiky. Pro ŽivotvČesku.cz nastínil, kdy by mohlo dojít k tomu, že bychom se opět mohli začít zařazovat mezi bezpečné země.

"Situace je taková, že neumožňuje rychlý přechod na hodnoty, které jsou v pásmu nerizikových zemí. Minimálně měsíc, až šest týdnů se budeme pohybovat v hodnotách, které jsou rizikové s tím, že ve druhé části té doby, by měla klesat," řekl Roman Prymula s tím, že konec října vidí jako dobu, kdy se měly počty nakažených snížit.

"Když budeme všechno dodržovat a podaří se epidemie oploštit, je to možné," dodal pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví.

Prymula zároveň nastínil opatření, která od čtvrtka budou platit. Restaurace budou nově zavírat už ve 22:00. Dále dojde k omezení i pro sportovní akce pro diváky. Opatření by měla trvat dva týdny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.