Mirai Navrátil má covid-19 a ve StarDance dostal zákaz. Mluvčí ČT uvedla, zda se vůbec v sobotu bude tančit

Mirai Navrátil s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou
Mirai Navrátil s taneční partnerkou Lenkou Norou Návorkovou
Foto: Se svolením České televize
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2021

Muzikant a zpěvák Mirai Navrátil (29) je pozitivní na covid-19 a v sobotu nezasáhne do taneční show StarDance. Bude to již jeho druhá absence a následuje automatické vyloučení, jako se to stalo herečce Simoně Babčákové (48), která také dostala stopku na základě toho, že se dvou dílů nemohla zúčastnit. "Sobotní přenos se bude konat. Aktuálně řešíme, v jaké podobě, zda se bude vypadávat. Měli bychom to vědět během dnešního odpoledne," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

O tom, že účast Miraie Navrátila při sobotním tanečním večeru je ohrožená, se začalo spekulovat, když jeho taneční partnerka Lenka Nora Návorková přiznala, že do StarDance nenastoupí kvůli bolesti zad. V sobotu večer upřesnila, že nejde o žádné svalové problémy, ale že je pozitivní na koronavirus.

Otázkou bylo, zda testy ukážou pozitivitu také u sympatického muzikanta, který v posledním díle zdědil po Zdeňku Godlovi (46) tanečnici Terezu Pruckovou a předvedl s ní sympatický výkon. Testy v sobotu Mirae na parket pustily, bylo to ale jeho poslední soutěžní vystoupení.

"Zaplaťpánbůh jsem v podstatě bez příznaků, ale pravidla hry jsou daná a znamená to pro mě konec výletu," napsal Mirai Navrátil v dlouhém vyjádření, které ve středu umístil na Instagram. Taneční show pro něj končí kvůli dvěma absencím, stejně postižená byla také herečka Simona Babčáková.

Redakce ŽivotvČesku.cz kontaktovala Českou televizi, v sobotu by se mělo tančit, produkce nyní řeší, jak večer proběhne. "Bohužel pro Miraie bude tato absence již druhou v pořadí, a proto bude muset dle pravidel BBC soutěž opustit. Mirai se úspěšně protančil do druhé půlky soutěže těsně před semifinále, jeho energie bude v tanečním kolektivu chybět. Zdraví všech je pro nás nejdůležitější, a proto mu přejeme co nejlehčí průběh, brzký návrat na scénu a na koncertní pódia. Sobotní přenos bude. Aktuálně řešíme, v jaké podobě soutěžní díl bude, zda se bude vypadávat. Měli bychom to vědět během dnešního odpoledne," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ČT Karolína Blinková.

Redakce ŽivotvČesku.cz se pokusila ve středu kontaktovat také Miraie Navrátila, ten ale nezvedal telefon. Zda se nakazil od své taneční partnerky, není v tuto chvíli jisté.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.