Mirai neměl s Babčákovou rizikový kontakt. Pokud projde přes PCR testy, bude v sobotu tančit, uvedla mluvčí ČT

Mirai Navrátil a tanečnice Lenka Nora Návorková
Mirai Navrátil a tanečnice Lenka Nora Návorková
Foto: Se svolením České televize
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 11. 2021

Jedenáctou řadu taneční show StarDance poznamenala epidemie koronaviru. Nejdříve onemocnění prodělala moderátorka Tereza Kostková (45), která se nakazila i přes očkování. Minulou sobotu byla ze soutěže vyloučena herečka Simona Babčáková (48). Dostala stopku, i když pro ŽivotvČesku.cz v pondělí uvedla, že se cítí po zdravotní stránce dobře. Otazník nad sebou vnímal a vnímá také zpěvák Mirai Navrátil (29), který sdělil, že není očkovaný. Podle mluvčí České televize ale Mirai Navrátil neměl žádný rizikový kontakt a v sobotu by se měl na parketu objevit. "Všechny taneční páry normálně trénují. Ve čtvrtek i v sobotu budeme testovat, záleží tedy na výsledku PCR testu," doplnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ČT Karolína Blinková. Právě výsledky testů tak budou mít definitivní slovo.

Do jedenácté řady populární taneční soutěže vstupuje nejen hodnocení přísné poroty a divácké hlasování, ale vliv na složení tanečních párů i moderátorů mají také testy a koronavirová epidemie. Žádný z účastníků nemá do poslední chvíle jistotu, že se v přímém přenose objeví, poslední testování probíhá totiž až v sobotu. Komu vyjde pozitivní PCR test, tak se na tanečním parketu objevit nesmí. Pro ostatní účastníky, kteří se s nakaženým setkali, je pak důležité, zda jsou či nejsou očkovaní. Při rizikovém kontaktu musí neočkovaní do karantény.

O očkování promluvili otevřeně dva účastníci taneční show. Moderátorka Tereza Kostková pro ŽivotvČesku.cz řekla, že se nakazila, i když je očkovaná. Mirai Navrátil pak svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že není očkovaný, protože nemoc prodělal a má vysokou hladinu protilátek.

Situace kolem herečky Simony Babčákové byla poměrně zamotaná. Jeden díl musela vynechat, protože se setkala s pozitivní Terezou Kostkovou. To byl večer, kdy netančil také neočkovaný Mirai Navrátil. Ten se v sobotu po boku Lenky Nory Návorkové na taneční parket vrátil a předvedl své umění.

Simonu Babčákovou už televizní diváci ale neviděli. Byla to její druhá neúčast v řadě a podle pravidel BBC byla ze soutěže vyloučena. "Nemohla tančit ze zdravotního důvodu," uvedla v pondělí pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková a odmítla blíže komentovat, co se Simonou Babčákovou bylo, protože nemůže komentovat zdravotní stav žádného jedince. Simona Babčáková pak nechtěla hodnotit, zda měla zvýšenou teplotu, nebo zda neprošla PCR testováním. "Vše je v pořádku a já se cítím dobře," napsala v pondělí herečka do redakce ŽivotvČesku.cz s tím, že momentálně nemá potřebu situaci a vyřazení ze show do detailu rozebírat.

"Simona Babčáková normálně v pátek trénovala, v sobotu přijela ráno na testy a tam se něco stalo," napsal web Blesk.cz s odkazem na svůj zdroj blízký natáčení.

Redakce ŽivotvČesku.cz se mluvčí ČT zeptala, zda Mirai Navrátil doplatí na setkání s Simonou Babčákovou a budou se na něj jako na neočkovaného vztahovat pravidla o nutné karanténě. Pak by Mirai přišel o sobotní večer a byla by to pro něj a jeho taneční partnerku již druhá neúčast. Mluvčí České televize redakci vysvětlila, že vždy je posuzováno, jak moc byl kontakt rizikový. Mirai Navrátil rizikový kontakt podle České televize neměl.

"Je to (neúčast, pozn. red.) ale za předpokladu, že dojde k vyhodnocení, že měli rizikový kontakt. Všechny taneční páry normálně trénují. Ve čtvrtek i v sobotu budeme testovat, záleží tedy na výsledku PCR testu," řekla v úterý večer Karolína Blinková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že u nikoho rizikový kontakt vyhodnocen nebyl a pokud u nikoho nebude do sobotního večera zjištěn pozitivní test, diváci všechny dosud soutěžící páry uvidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.