Miro Šmajda zpět v SuperStar po boku finalistů z roku 2009. Promluvil o komplikacích s modelováním své žhavé postavy

Miro Šmajda a Martin Chodúr bojovali v roce 2009 ve finále.
Miro Šmajda a Martin Chodúr bojovali v roce 2009 ve finále.
Foto: David Malík / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 12. 2021

Slovenský »frajer« Miroslav Šmajda (33) se ve velkém stylu vrátil do pěvecké show, která odstartovala jeho kariéru. Spolu s dalšími devíti finalisty z roku 2009 si připravili vystoupení na nedělní večer v SuperStar. "Mám obrovskou radost z toho, že se po dvanácti letech vidíme," uvedl pro ŽivotvČesku.cz a vysvětlil, proč nemá čas na posilování svého dokonalého těla.

Když dostal nabídku vrátit se na skok do úspěšné show, tak neváhal a těšil se hlavně na to, že potká všechny kamarády z roku 2009. V neděli večer se na obrazovkách nejsledovanější tuzemské komerční televizní stanice neobjevili pouze Ben Cristovao (34) a Dominika Stará (28). Jinak se finalisté sešli komplet a skvěle se bavili.

"Na večer jsem se hodně těšil, po dvanácti letech se dala dohromady stará parta z Česko Slovenské Superstar a myslím, že z toho máme všichni radost, protože jsme si sedli i lidsky a jsme fakt rádi, že jsme se takhle zase potkali. My byli dobrá parta i tehdy, ale od té doby si každý něco prožil a já mám pocit, že teď je to opravdu neskutečně stmelené. Mám z toho fakt velkou radost, vidíme se opravdu až po těch dvanácti letech, až do dnešního dne jsme se takto nepotkali," řekl slovenský fenomén pro ŽivotvČesku.cz těsně před zahájením přímého přenosu.

V roce 2009 se uskutečnila první show i se slovenskými zpěváky a oficiální název zněl Česko Slovenská Superstar. Miro Šmajda, který tehdy připomínal andílka, si vybojoval druhé místo, nestačil na Martina Chodúra (32). Třetí místo tehdy získala Dominika Stará (28).

Rok 2009 odstartoval kariéru také Benu Cristovaovi a Monice Bagárová, Ben skončil 7., Monika brala páté místo. Právě zpěvačka s romskými kořeny v letošním ročníku vystupuje v roli porotkyně. Před dvanácti lety tehdy amatérské zpěváky hodnotili Dara Rolins (49), Ondřej Hejma (70), Marta Jandova (47) a stálice mezi porotci Pavol Habera (59).

Miro Šmajda do soutěže naskočil ve svých 20 letech a okouzlil hlavně pubertální dívky a jejich maminky. Kromě cestování do exotických destinací propadl posilování a za 12 let si vydřel figuru, za kterou by se nemusel stydět i na kulturistických soutěžích. Nyní ale přeci jen má obavy, aby si svaly udržel ve formě.

"Teď toho bylo pracovně opravdu hodně a pořád je. Vedle muziky ještě fotím, mám atelier v Praze na Vinohradech a fotím různé projekty, rozjelo se to tak, že nevím, co dřív. Mám co dělat, abych si našel chvíli na cvičení. Snažím se a stále na sobě makám, ale teď spíše doma," dodal sympatický zpěvák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že snad na Vánoce si alespoň trochu odpočine od vysokého pracovního tempa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.