Miroslava Němcová: Babiš ožebračil, oškubal a přivedl ke krachu své konkurenty

Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
Foto: David Sedlecký, wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Ke kritickým hlasům z opozice se přidává i Miroslava Němcová (ODS). Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) "oškubal a přivedl ke krachu" svoje konkurenty. Využil k tomu podle Němcové nouzový stav.

Němcová, která v minulosti patřila k nejvyšším státním představitelům, si nebrala servítky. Bývalé předsedkyni Poslanecké sněmovny vadí, že vláda zavedla některá opatření proti koronaviru nezákonně. Teď se prý snaží vyhnout odpovědnosti za tento krok.

"Krizový zákon (zákon č. 240/2000 Sb. o krizovém řízení) ukládá státu povinnost nahradit škodu způsobenou fyzickým a právnickým osobám v souvislosti s krizovými opatřeními prováděnými dle tohoto zákona (paragraf 36). Postup dle zákona o ochraně veřejného zdraví takovou povinnost neukládá. Proto ta náhlá změna, nezákonný přestup z režimu jednoho zákona do druhého," uvedla Němcová pro Forum24.cz.

"Vláda se vyhnula povinnosti platit"

"Vláda se tak vyhnula povinnosti platit náhradu za způsobené škody a s plným vědomím drasticky poškodila statisíce občanů," domnívá se Němcová.

"Ukazuje se v úplné nahotě, co to znamená, když Andrej Babiš řídí stát jako svou firmu. V křesle šéfa Agrofertu i v křesle premiérském neváhá porušovat zákony. V podnikání bezohledně ožebračil, oškubal a přivedl ke krachu své konkurenty. Při řízení státu dělá totéž s občany, živnostníky, firmami. Účet za toto protiprávní jednání vlády bude astronomický.Související články k tématu o koronaviru," dodala pro Forum24.cz.

Babiše už několikrát kritizoval třeba Miroslav Kalousek (TOP 09), který jeho vládu označil za "bandu amatérů", která by se měla "omluvit a odejít".

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.