Míša Tomešová otevřeně: Příbuzný se nakazil i přes očkování a lehký průběh nemá. Řekla jsem si, že na Slavíka nemusím

Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová
Herečka a zpěvačka Michaela Tomešová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2021

Dlouho byla přesvědčená, že si páteční večer užije a ve společnosti přátel bude sledovat vyhlašování hudební ankety Český slavík. Pak u herečky a zpěvačky Michaely Tomešové (30) ale převážily obavy o zdraví vlastní i nejbližší rodiny. "Myslím si, že když jsou lidé naočkovaní, že to stejně mohou chytit a nemusí to být dobré. Tohle mě donutilo přehodnotit svou účast," řekla sympatická umělkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Onemocnění covid-19 oficiálně prodělala už dvakrát a z řádění koronaviru má velké obavy. Míša Tomešová pro ŽivotvČesku.cz řekla, že následky po virové nákaze cítila téměř půl roku, kdy bojovala s nekončící únavou a nedostatkem energie.

Na slavnostní vyhlašování ankety Český slavík se původně velmi těšila, ale na poslední chvíli účast zrušila. Když zvážila všechna rizika, tak došla k rozhodnutí, že do velké společnosti se jí chodit v současné době rozhodně nechce.

"Moje neúčast je i kvůli osobním strachům o rodinu. Na Slavíka jsem nešla i kvůli tomu, že onemocněl velmi blízký člen rodiny, dotyčný má za sebou covid, je plně očkovaný, ale znovu onemocněl a nemá úplně lehký průběh. Myslím si, že když jsou lidé naočkovaní, že to stejně mohou chytit a nemusí to být dobré. Tohle mě donutilo přehodnotit svou účast," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz, proč do Hudebního divadla Karlín v pátek nakonec nedorazila a vyhlašování ankety sledovala pouze u televizní obrazovky.

"Přehodnotila jsem to i kvůli práci, skoro denně natáčím nový projekt pro televizi Prima, nechci ohrozit štáb a další lidi. Tady sice jsou před natáčením testováni očkovaní i neočkovaní, tady je ten přístup dost zodpovědný, ale stejně jsem si to ještě »posichrovala«. Říkala jsem si, že když jde o natáčení a o práci, tak chodit ven musím, to generuje nějaký zisk, ale jít na společenskou akci kvůli tomu, že jsem zvědavá a že chci vynést hezké šaty, mi nakonec přišlo úplně zbytečné," řekla otevřeně pro ŽivotvČesku.cz matka synů Jonáše a Kristiána, kterou diváci znají hlavně ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.