Místo jara se o víkendu vrátí zimní počasí. Teploty spadnou dolů. Můžeme se dočkat i sněhu, říká meteoroložka

Sáňkování – Ilustrační snímek
Sáňkování – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 2. 2021

Teplotní výkyvy v Česku jsou v posledních týdnech opravdu výrazné. Zatímco před nedávnem kralovala pravá zima a mrazivé teploty se propadly až k mínus 30 stupňům Celsia, poslední dny vypadaly naopak jako předzvěst dalšího ročního období – jara. "Zimní počasí ještě rozhodně není vyloučené," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Teploty blížící se k 20 °C a slunečné počasí posledních dnů bylo po krutých mrazech hodně příjemnou změnou. Ale bohužel to nebude mít dlouhé trvání, protože studená fronta výrazně ovlivní teploty o víkendu i v novém pracovním týdnu.

"O víkendu se teploty budou pohybovat mezi 6 až 10 °C – bude nám připadat, že je zima, ale teplotně jsme na únor stále nadprůměrní. V pracovním týdnu naměříme teploty mezi 5 až 10 °C, čtvrtek a pátek by měly přinést další přechod studené fronty. V souvislosti s tím by mělo přijít také výraznější ochlazení," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

S ohledem na nový měsíc, kdy jsou z minulosti zaznamenány velké výkyvy teplot a změny charakteru počasí, můžeme čekat ještě i sníh a zimu.

"Od prvního března hovoříme o meteorologickém jaru. Nicméně březen je nevyzpytatelný a podle statistik se datum poslední sněhové nadílky a sněžení v nížinách pohybuje až kolem 20. března. Proto zimní počasí ještě rozhodně není vyloučené," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sníh na horách nebude ideální k provozování zimních aktivit.

Leden se dostal do závěrečné fáze a jsou místa, kde lze každou chvíli čekat rašení sněžene...

"Na vrcholky hor se vrátí i srážky smíšené nebo dokonce sněhové. Pro milovníky zimních sportů to ale asi moc nebude, protože se bude jednat o těžký mokrý sníh, na který napadne další vrstva. Takže jsem názoru, že »fajnšmekři« si to příliš neužijí," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu