Místo jara se o víkendu vrátí zimní počasí. Teploty spadnou dolů. Můžeme se dočkat i sněhu, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Teplotní výkyvy v Česku jsou v posledních týdnech opravdu výrazné. Zatímco před nedávnem kralovala pravá zima a mrazivé teploty se propadly až k mínus 30 stupňům Celsia, poslední dny vypadaly naopak jako předzvěst dalšího ročního období – jara. "Zimní počasí ještě rozhodně není vyloučené," uvedla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Teploty blížící se k 20 °C a slunečné počasí posledních dnů bylo po krutých mrazech hodně příjemnou změnou. Ale bohužel to nebude mít dlouhé trvání, protože studená fronta výrazně ovlivní teploty o víkendu i v novém pracovním týdnu.

"O víkendu se teploty budou pohybovat mezi 6 až 10 °C – bude nám připadat, že je zima, ale teplotně jsme na únor stále nadprůměrní. V pracovním týdnu naměříme teploty mezi 5 až 10 °C, čtvrtek a pátek by měly přinést další přechod studené fronty. V souvislosti s tím by mělo přijít také výraznější ochlazení," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

S ohledem na nový měsíc, kdy jsou z minulosti zaznamenány velké výkyvy teplot a změny charakteru počasí, můžeme čekat ještě i sníh a zimu.

"Od prvního března hovoříme o meteorologickém jaru. Nicméně březen je nevyzpytatelný a podle statistik se datum poslední sněhové nadílky a sněžení v nížinách pohybuje až kolem 20. března. Proto zimní počasí ještě rozhodně není vyloučené," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sníh na horách nebude ideální k provozování zimních aktivit.

Jaro už sice začalo, ale počasí na to zatím moc nevypadá. Česko se od začátku dubna dočkal...

"Na vrcholky hor se vrátí i srážky smíšené nebo dokonce sněhové. Pro milovníky zimních sportů to ale asi moc nebude, protože se bude jednat o těžký mokrý sníh, na který napadne další vrstva. Takže jsem názoru, že »fajnšmekři« si to příliš neužijí," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.