Mistrovství světa ve fotbale 2022: Ladislav Vízek řekl, proč tam není Česká republika. Zmínil dobu temna

Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2022

Více než milion fanoušků zamířilo do Kataru, kde v neděli vypuklo mistrovství světa ve fotbale. Šampionát provázejí kontroverze již od chvíle, kdy byl turnaj před 12 lety zemi přidělen. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila fotbalového experta Ladislava Vízka (67), který se na svátek fotbalu nesmírně těší, zároveň vřele odpověděl, proč se Česká republika nekvalifikovala.

Mistrovství světa ve fotbale je nejsledovanější sportovní událostí na světě. Předchozí šampionát, který se v roce 2018 konal v Rusku, přilákal 3,6 miliardy televizních a on-line diváků.

"Chybíme tam. Jak je to možné? Já to vím, protože jsme slabí. Prohráli jsme i v sobotu v Turecku," uvedl Ladislav Vízek pro ŽivotvČesku.cz směrem k přípravnému utkání, v němž Česko nenavázalo na výhru nad Faerskými ostrovy.

Česká reprezentace do bojů na Mistrovství světa ve fotbale 2022 nezasáhne. Důvodem je, že z minulého turnaje bronzová Belgie i Wales totiž byly v kvalifikaci lepší.

"Objevíme se tam, až se opět udělá generace... ono se to sejde a ukáže se, že jsme dobří. Stejně jako generace Nedvědova, Rosického, Šmicerova, prostě se to tehdy sešlo. V zahraničí hraje už jen zbytek, takže to se nedá srovnat, jako to bylo tenkrát. Teď budeme ještě čekat. Já jsem říkal před třemi lety, že nás čeká doba temna, a pořád jsme v ní. Ještě pořád v ní jsme a bojím se, že tam ještě chvíli budeme. Ale jednou se dočkáme," dodal optimisticky pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek.

Katar dostal pořadatelství v roce 2010, kdy při hlasování výkonného výboru FIFA porazil 14:8 kandidaturu USA. Výsledek byl okamžitě kritizován, mimo jiné i proto, že kvůli vysokým teplotám byl turnaj poprvé z léta přesunut na přelom listopadu a prosince.

Katar sází na to, že mu MS pomůže udělat ze země turistickou a podnikatelskou destinaci, která se vyrovná jeho regionálnímu rivalovi Dubaji.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.