Mladá kopie slavné matky. Dcera Umy Thurmanové roste do krásy. Vypadá jako sestra hvězdy Kill Billa

Herečka Uma Thurmanová
Herečka Uma Thurmanová
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Být potomkem slavných rodičů může přinášet jisté výhody, ale také naopak. Dcera hollywoodské herečky Umy Thurmanové (51), hvězdy filmové série Kill Bill, a neméně známého Ethana Hawka (50) už není žádné dítě a vyrostla z ní krásná mladá žena. U ní mnozí mluví o tom, jak neskutečně je podobná své matce. Maya Hawkeová (22) se navíc rozhodla následovat rodinnou tradici a započala kariéru ve stejném oboru.

Celým jménem Maya Ray Thurmanová Hawkeová je prvorozenou dcerou bývalého manželského páru, který se dal dohromady rok před jejím narozením během natáčení snímku Gattaca nominovaného na Oscara. Má mladšího 19letého bratra Levona a také tři nevlastní sourozence. Když byla holčička, lékaři u ní zjistili dyslexii, kvůli které musela vystřídat několik základních škol. Nastoupila na soukromou brooklynskou školu Svaté Anny, kde mohla naplno rozvinout svůj kreativní potenciál. Dokonce po dobu jednoho roku studovala na prestižní umělecké škole Juilliard School v New Yorku.

S rodiči má velmi hezký vztah a hodně na ně dá. "Vždycky se řídím při rozhodování jejich názory. Oba jsou podobně populární a úspěšní, ale v oboru mají skutečně rozdílné zkušenosti. Myslím si, že je to ta největší výhoda, kterou mám. Dostávám informace o úskalích, ale i dobrých věcech. Doufám, že mi to zabrání udělat chyby, kterých se mladí herci mohou dopustit," popsala pozitivní stránku toho být dcerou slavných hvězd Maya Hawkeová, jak cituje magazín People.

Její motto »Žít znamení létat« poukazuje na její potřebuju vést svobodomyslný život, který si musí užívat každým douškem. Maya se vydala cestou umělecké sféry a věnuje se nejen herectví, ale díky své neotřelé kráse také modelingu. Pózovala pro Vogue, předváděla spodní prádlo módní značky Calvin Klein nebo se stala tváří britského fashion obchodu AllSaints.

V posledních letech se objevila v minisérii Malé ženy z produkce BBC a v roce 2019 získala roli prodavačky zmrzliny Robin Buckleyové ve třetí řadě populárního hororového seriálu Stranger Things. Za ni byla oceněna Cenou Saturn za nejlepší herečku ve vedlejší roli na streamu. Zahrála si také ve snímku legendárního režiséra Quentina Tarantina (5) Tenkrát v Hollywoodu. Kromě toho vydala dva debutové singly a v plánu je rovnou celé album.

Čím je Maya Hawkeová starší, tím je evidentnější její podoba s matkou Umou Thurman. Obě mají stejné rysy ve tváři, štíhlou a vysokou postavu a podobný úsměv. Pokud bude 22letá dcera slavného páru stárnout jako hvězda Killa Billa, pak se nemusí obávat, že by její krása postupem času vyprchala, možná ba naopak.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.