Mluvčí Hradu se vyjádřil k aktuálnímu zdravotnímu stavu Miloše Zemana. Nečekaně zaslal i fotografii člena rodiny

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 9. 2021

Prezident Miloš Zeman (76) byl v polovině týdne propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, ve které strávil osm nocí. Lékaři ho v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, život ohrožující problémy podle prezidentova mluvčího nenalezli. Zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací, dostával proto infuze. Pražský hrad označil více než týdenní pobyt v nemocnici za rekondiční. Mluvčí Jiří Ovčáček (42) na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz v neděli nepřímo potvrdil, že prezident je i nadále v dobré kondici. Podobným způsobem se vyjádřil směrem k prezidentskému psovi Darcym, o němž už dlouho veřejnost nic neví, a zaslal do redakce jeho fotografii.

Hospitalizace prezidenta mnohým jeho obdivovatelům nahnala obavy, zda je s Milošem Zemanem vše v pořádku. Více než týdenní pobyt v nemocnici ale hlavě státu prospěl a ve středu ho na vozíku před pavilon, kde byl hospitalizován, přivezl pracovník jeho ochranné služby. Prezident před nástupem do automobilu zamával čekajícím novinářům. Doprovodila ho manželka Ivana, ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš nebo tajemník Jaroslav Hlinovský.

O tom, že se zdravotní stav prezidenta nijak od propuštění nezhoršil a nadále je hlava státu patrně ve skvělé kondici, svědčí i odpověď Jiřího Ovčáčka na nedělní dotaz redakce ŽivotvČesku.cz. "Hned zítra (pondělí) pan prezident přijme v Lánech pana premiéra," napsal v SMS zprávě mluvčí Hradu k dotazu, jak se prezident aktuálně cítí.

Redakce se Ovčáčka dotazovala i na osud čtyřnohého přítele Miloše Zemana, zlatého retrívra Darcyho. Dlouho totiž o miláčkovi prezidentského páru nebylo slyšet. Mluvčí Hradu uklidnil národ, že v rodině hlavy státu je vše v naprostém pořádku a Darcymu se daří skvěle a užívá si příznivého počasí. Jako odpověď totiž do redakce zaslal snímek, na němž si Darcy dopřává odpočinek v trávě zřejmě po dlouhé procházce.

Zeman do střešovické nemocnice nastoupil v úterý 14. září, podle Pražského hradu na plánovaný pobyt. Ovčáček ve čtvrtek na webu uvedl, že lékaři neobjevili žádné potíže, které by prezidenta ohrožovaly na životě. U prezidenta zjistili dehydrataci a mírné vyčerpání. Zeman absolvoval krevní odběry nebo vyšetření na CT a sonografii. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.