Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na dětském táboře předvedl pohyby hodné lva salónů. Taneční mistr zhodnotil jeho talent

Miloš Zeman a hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Miloš Zeman a hradní mluvčí Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 7. 2022

Práce hradního mluvčího přináší i příjemné povinnosti. Své o tom ví Jiří Ovčáček (43), který byl navštívit dětský tábor zaměřený na ovládání sociálních sítí. Při té příležitosti si zatančil po vzoru přítomných dětí. "Z videa není patrné, zda pan Ovčáček pohyb záměrně paroduje, či nikoliv," řekl pro ŽivotvČesku.cz tanečník Jan Onder (36) a tanec zhodnotil.

Letní prázdniny jsou nejen sezónou dovolených, ale také dětských táborů. Obzvláště silný zážitek si z letošního pobytu odnesou děti z tábora TikTokerů, které byl osobně navštívit hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Ten si s dětmi nejen popovídal, ale také po jejich vzoru zatancoval. Jeho pohyby zachytila kamera a video je nyní hitem internetu.

"Včerejší návštěva tábora s TikTokery se velmi vydařila. Výborná atmosféra, hezká debata s dětmi, sluníčko, čistý vzduch, krásná příroda. Je fajn zažít milé setkání v této pochmurné a šedivé době," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz svou návštěvu dětského tábora Jiří Ovčáček.

Taneční kreace, které na videu předvádějí děti a posléze i pravá ruka prezidenta Miloše Zemana (77), nejsou nikterak složité. Z pohledu zkušeného tanečníka v provedení Jiřího Ovčáčka přesto vypadají amatérsky a neseriózně.

"Z videa není patrné, zda pan Ovčáček pohyb záměrně paroduje, či nikoli. Pokud si dělá legraci, pak je to v pořádku, v opačném případě bych musel konstatovat, že mluvčí prezidenta není zrovna talentovaný tanečník. Na druhou stranu se i takový člověk může časem naučit pěkně tančit," řekl k pohybům hradního mluvčího pro ŽivotvČesku.cz tanečník Jan Onder, který je vyhledávaným lektorem a dvakrát se stal vítězem v taneční show StarDance.

Tábor s TikTokery, na kterém se nyní Jiří Ovčáček rozpohyboval, učí děti zacházet se sociálními sítěmi tak, aby se jejich videa stávala virálními. Už v minulosti ho navštívila například i bývalá ministryně financí Alena Schillerová (58), která se ovšem s dětmi pouze vyfotila a žádné taneční kreace do kamery nepředvedla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.