Moderátor Libor Bouček je pozitivní na covid-19. Odložme kecy na sociálních sítích, apeluje

Moderátor Libor Bouček
Moderátor Libor Bouček
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2020

Jeden z našich předních moderátorů Libor Bouček (39) je pozitivní na nákazu covid-19. Průběh u něj není dvakrát příznivý a na sociálních sítích se vyjádřil, že situaci a samotný koronavir už nejde v žádném případě podceňovat.

Český showbyznys zažívá jednu ránu za druhou. Po zpěvačce Lucii Bílé (54), Haně Zagorové (74) nebo herci Václavu Koptovi (55) se prokázala nákaza covid-19 také u našeho oblíbeného moderátora Libora Boučka. Ani on se přes dodržování všech potřebných opatření nevyhnul zákeřnému viru, který se stává den ode dne kvůli prudkému nárůstu počtu nakažených pacientů větším důvodem k obavám. "Je to tak. I mě dostihl ten vir. A to myslím, že jsem udělal maximum pro to, aby se to nestalo. Ale některý hry na schovku vyhrát nejdou. A nemáte je absolutně pod kontrolou. Nepíšu to jako přání soucitu a hledání síly - tu mám. I díky tomu, že nejsem doma sám. Píšu to především pro ty, kteří spíš řeší svůj komfort a osobní pohodu. Ta nemoc je nevyzpytatelná. V podstatě každý večer usínáte s odhadem, jestli vám bude lépe nebo hůř. A netrefíte se. Většinou," potvrdil Libor Bouček šokující zprávu na svém oficiálním instagramovém profilu.

Moderátor se také svěřil se zdravotními projevy, které mu znepříjemňují průběh. Projevil i nepochopení nad tím, za jakých okolností k nákaze přišel. "Bolest hlavy je u mě permanentní, čich kontroluju každý dvě hodiny u voňavky a spát 16 hodin není vůbec žádný problém. Ale o mě fakt nejde. Absolutně nejsem schopen vypozorovat, kde jsem k tomu mohl přijít. Není v silách nikoho trasovat tenhle způsob nárůstu. Přes 4000 je opravdu dost. My s manželkou s největší pravděpodobností budeme za devět dnů nadšeni z nabyté částečné imunity, ale věřte mi, že tuhle nálož bych svým starším kamarádům nepřál. A největší starost mi dělají zdravotníci. Lékaři, sestry a ti, kteří vedou ten křehký, ale zcela nezastupitelný sektor. Ten se teď nemůže zastavit, i když by díky viru vlastně několikrát mohl. Logicky se šíří i tam," vyjádřil se moderátor k současné situaci.

Neopomněl také zmínit téma nouzového stavu a dát najevo, co si osobně myslí o jeho vyhlášení. Jeho apelující vyjádření, jakožto člověka, který sám na vlastní kůži prožívá těžké chvíle kvůli potvrzení nákazy, je jasné a zcela otevřeně klade důraz na vážnost situace. "Jak si vykládám nouzový stav? Tak, že je to doba, kdy bychom měli odložit všechno kverulantství, kecy na sociálních sítích a zaručené informace z druhé ruky o tom, jak někomu netestovanému přišel pozitivní výsledek apod. Každý z nás by měl minimalizovat možnost nákazy právě proto, aby obcházela všechny nemocnice. Protože dobrý to teda fakt není. Pojďme se těm teoriím a napadání sami sebe věnovat intenzivně po skončení nouzového stavu a až bude nárůst pod tisíc. A udělejme z toho národní sport, protože v tom jsme fakt světoví. Teď je to totiž nejen hloupý, ale i trapný. Ta nemoc je sakra nepříjemná pro skoro 40níka, umím si představit, co může udělat těm s větším rizikem," napsal v příspěvku.

A co všem radí Libor Bouček v závěru? "Buďte opatrní. 3R. Omezte kontakt s rizikovou skupinou, usmívejte se na život, jezte vitaminy a sportujte, pokud to jde. A chytnete-li to... zůstaňte maximálně optimističtí."

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.