Moderátor Petr Suchoň terčem kritiky. Ve vysílání se opřel do prezidenta ČLK Milana Kubky, kterému se omluvil

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Moderátor Petr Suchoň (36) patří mezi oblíbené tváře televizní obrazovky. Jako mediální osoba by měl dodržovat názorovou neutrálnost a profesionalitu. Ale během večerního vysílání se v rozhovoru s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkou (52) pustil do nečekaného střetu. Za své chování se veřejně omluvil a uznal profesionální chybu.

Petr Suchoň je zkušený a dlouholetý moderátor, který by měl vždy přesně vědět, co si může dovolit. Jeho vystupování je příjemné a profesionální, ale během večerního vysílání 26. října vedl rozhovor s Milanem Kubkou, prezidentem České lékařské komory, a zřejmě mu lehce ujely nervy a neovládl se. Jeho poznámky a celkové vedení rozhovoru bylo zbytečně agresivní a příliš v něm projevoval subjektivní názor. Někteří diváci jeho neprofesionalitu rázně odsoudili a na hlavu moderátora se sesypalo velké množství kritiky. "Dali jsme vyjádření na sociální sítě a šlo o zkrat, více bych to nekomentoval," řekl Suchoň pro ŽivotvČesku.cz

"Moderátor hlavní zpravodajské relace musí být za všech okolností nestranný a rozhodně se nemůže nechat ovládnout emocemi tak, jako se to stalo mně. Panu prezidentu Kubkovi jsem se omluvil alespoň telefonicky a vážím si toho, že mou omluvu přijal. A teď se jemu, i vám, omlouvám veřejně. Způsob, jakým jsem vedl rozhovor, do hlavní zpravodajské relace v žádném případě nepatří. Promiňte," uvedl moderátor na oficiálním profilu TV Nova, která relaci odvysílala.

Vyjádření moderátor zveřejnil i na svém Instagramu, kde ho doplnil ještě konkrétněji a přiznal osobní chybu, které se podle svých slov skutečně dopustil. "Chraňte sebe, své blízké, a pokud to jen jde, maximálně i své okolí. Přesně tohle jsem měl a mám na srdci a v rozhovoru jsem se chtěl zastat těch, kteří to cítí a konají stejně. Opakuji CHTĚL. Nepodařilo se mi to. Ne však kvůli špatnému úmyslu, nýbrž kvůli tomu, že jsem v daném okamžiku nezvládl své řemeslo. Řada z Vás, a je Vás opravdu mnoho, mi vyjádřila podporu, nesmírně si ji vážím a děkuji z celého srdce, že jste můj záměr pochopili. Bohužel ale musím konstatovat, že jsem emocionálně danou situaci nezvládl," napsal Petr Suchoň k prohlášení, které se objevilo na stránkách TV Nova.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.