Moderátor Petr Suchoň žehlí televizní skandál. Jste hrdinové, nejen v době covidu, vzkázal zdravotníkům

Moderátor Petr Suchoň
Moderátor Petr Suchoň
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 28. 10. 2020

Moderátor Petr Suchoň (36) se stal během jediného dne velmi řešenou osobou. Důvodem je jeho neprofesionální výstup během rozhovoru, který vedl s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem (52). I když se veřejně omluvil, na svou obhajobu se k celé kauze ještě jednou vyjádřil.

Petr Suchoň se stal terčem kritiky poté, co během večerního živého vysílání TV Nova v rámci reportáže vedl agresivním způsobem rozhovor s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem. Působil arogantně, skákal mu do řeči a jako moderátor zpravodajské relace projevil neprofesionální jednání. Řadě diváků zůstal nad jeho chováním rozum stát. A nebyli sami.

"Chtěl bych se vyjádřit k tomu, jak jste podle mého názoru naprosto nevhodně tepal doktora Kubka. To bylo skutečně neuvěřitelné. Skoro se mi nechce odpovídat na vaše otázky. Zpochybňování toho, jestli se někdo vyjádřil obrazně o tom, že jde nakupovat bio mrkev a vy ho za to tepáte 10 minut, tak to mi tedy připadá naprosto neuvěřitelné. Vůbec jste neměl tohle vznášet. To, co on říkal, je hrozně důležité," reagoval v živém vysílání při dalším rozhovoru přední český imunolog Václav Hořejší.

Jindy sympatický Suchoň, který v minulosti neměl problém s tím, že by se choval nevhodně nebo bylo jeho jméno spojováno s nějakým pracovním skandálem, zveřejnil v médiích svou omluvu a telefonicky se omluvil také prezidentovi ČLK. Za jeho výstup se omluvila také komerční stanice TV Nova, která moderátora zaměstnává.

Petr Suchoň přiznal profesionální selhání a uznal chybu. V omluvě dodal, že se snažil hájit názor lidí, ale nepodařilo se mu to tím správným způsobem. "Ještě musím zopakovat moc důležitou věc. NIKDY! NIKDY! NIKDY! jsem nezpochybňoval a nezlehčoval práci lékařů, sester a celého zdravotnického personálu. Jste hrdinové, nejen v době COVIDU. Chraňte sebe a své blízké," dodal moderátor v dalším vyjádření na svém oficiálním profilu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.