Moderátor Petr Vágner prodělal covid. Ani 5 měsíců po překonání nemoci není stále v pořádku

Moderátor Petr Vágner
Moderátor Petr Vágner
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 3. 2021

Dvanáct dnů ležel v horečkách, měl bolesti kloubů i hlavy. Onemocnění covid-19 moderátora Petra Vágnera (43), pro kterého nebyl problém zaběhnout ultramaraton, dostalo na kolena. "I když je to skoro půl roku od středně těžkého průběhu nemoci, stále nejsem stoprocentní," řekl pro ŽivotvČesku.cz sportovec, který se pyšní řadou ocenění z fyzicky extrémně náročných sportů.

Moderátor nečekal, že nový typ koronaviru s člověkem může lidově řečeno pořádně zacloumat. Nemocí covid-19 se Vágner nakazil v loňském říjnu.

"Dvanáct dní horečky 39,3 °C, bolesti hlavy, kloubů a zimnice. Zhubnul jsem 11 kilogramů. Doteď nejsem po covidu ve stoprocentní formě. Po nemoci zhruba 14 dnů jsem se snažil proběhnou, oběhnout barák a nebyl jsem schopný uběhnout víc než dva kilometry. Pociťoval jsem obrovskou únavu, stav bez energie. Podobně to bylo i s plaváním," popsal pro ŽivotvČesku.cz Petr Vágner s tím, že v karanténě byl celkově 21 dnů.

Dnes už je na tom mnohem lépe a postupně si zvykl na větší a větší zátěž. "Je to hodně nevyzpytatelná nemoc, kterou nikomu nepřeji. Je hodně zrádná. Co mě opravdu překvapilo, že může dát zabrat i člověku, který je sportovec a fyzicky je na tom dobře," dodal v zamyšlení pro ŽivotvČesku.cz populární sportovní moderátor druhé nejsledovanější tuzemské komerční stanice.

Vláda Petra Fialy (57) smetla minulou středu ze stolu vyhlášku o povinném očkování pro lid...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu