Moderátorka Petra Svoboda prožívá těžké chvíle. Při dopravní nehodě zemřel její manžel, marketingový manažer Ondřej Křivka

Ondřej Křivka a Petra Svoboda
Ondřej Křivka a Petra Svoboda
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2024

Velmi smutná zpráva zasáhla rodinu a okolí moderátorky Petry Svobody. Její manžel, podnikatel a PR manažer Ondřej Křivka (†38), podlehl zraněním neslučitelným se životem, když ho na Táborsku srazil jedoucího na kole nepozorný řidič vozidla. I přes pomoc záchranářů se bohužel jeho životní funkce nepodařilo obnovit. "Je to velká tragédie. Byl to slušný a hodný chlap," řekl pro ŽivotvČesku.cz člověk blízký zesnulému, který je z jeho branže.

Ondřej Křivka vstoupil do manželství s atraktivní moderátorkou v roce 2019. Spolu mají syna a Petra má dceru z prvního manželství.

Petra Svoboda je logicky z tragické události silně zarmoucená. "Je to pro nás životní tragédie. Prosím veřejnost, aby respektovala soukromí mé a našich dětí," zaslala moderátorka médiím své vyjádření.

Nehoda se stala v neděli po 16. hodině v obci Dírná-Nová ves. "Řidič vozidla Citroen, ročník narození 1986, na křižovatce nedal přednost muži na jízdním kole. Ten při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek. S negativním výsledkem," sdělil pro portál Novinky.cz týž den policejní mluvčí Miroslav Šupík.

K tragické události poskytla vyjádření i mluvčí z jihočeské krajské záchranky. "Muž byl při našem příjezdu v bezvědomí, záchranáři okamžitě začali s nepřímou masáží srdce a návaznou resuscitační péčí. Ačkoliv se cyklistu pokoušeli desítky minut oživovat, jejich snaha byla marná. Lékař nakonec musel konstatovat smrt," upřesnila Fajtlová.

Ondřej Křivka v minulosti pracoval jako marketingový ředitel TV Nova. Tam se i s manželkou Petrou seznámil. Později televizní stanici opustil a se společníkem založil vlastní PR agenturu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.