Moderní kuchyně a finalizace rekonstrukce. Heidi Janků vylíčila, co bylo největší oříšek a jaké chlapské práce zastala

Zpěvačka Heidi Janků v nové kuchyni
Zpěvačka Heidi Janků v nové kuchyni
Foto: Se svolením Heidi Janků
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2021

Letní prázdniny jsou obdobím dovolených a výletů. Pro zpěvačku Heidi Janků (58) jsou hlavně pracovní nejen po stránce vystoupení, ale také proto, že finalizuje rekonstrukci domu. Inovace a úprava bydlení se pro ni stala terapií už v době epidemie koronaviru a lockdownu. Navíc rozhodně není ženou, která by si nedokázala s mnohými »chlapskými« pracemi poradit. "Rekonstrukce se týkala obývací části a kuchyně s jídelním koutem. Právě kuchyně byla asi největší oříšek, protože jsem byla měsíc bez kuchyňské linky, svoji jsem prodala. Každý týden se dělalo něco, nejdříve podlahy, což se muselo vysekat – to jsem dělala já, takové práce mě baví," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Domov je místem, které by mělo vzbuzovat klid, spokojenost a pohodu. Nekonečné měsíce epidemie a vládních opatření, která zakazovala téměř všechno, se snažila Heidi Janků využít smysluplně a pustila se do rekonstrukce svého domu v pražských Průhonicích. Na čas se tak musela vzdát pohodlí a přizpůsobit se podmínkám bytových úprav, které už měla dlouho v hlavě. Došlo na to skoro po dvaceti letech.

"Ještě to není úplně hotové, ale už se mi tady hezky žije a bydlí. Měla jsem doma řemeslníky, kteří ještě něco vyměřovali, řešily se zásuvky a vypínače, aby bylo všechno v jednom stylu. Potom čekám na dveře, které mám objednané – bohužel jsou zatím stále dlouhé dodací lhůty, proto je nemám. Ale hlavně už je to doma načisto, jde o malé dodělávky. Pak se musí pověsit závěsy, dodat nějaká světla a ten domov zútulnit," popsala Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz s tím, že rekonstruovala pouze spodní patro.

"Jednalo se o obývací část a kuchyň s jídelním koutem. Právě kuchyně byla asi největší oříšek, protože jsem byla měsíc bez kuchyňské linky, svoji jsem prodala. Každý týden se dělalo něco, nejdříve podlahy, což se muselo vysekat – to jsem dělala já, takové práce mě baví. Vysekala jsem veškerou dlažbu a obklady, pak jsem vše autem odvážela do sběrného dvora. V době lockdownu jsem se stejně nudila, tak jsem aspoň byla aktivní. Po podlaze přišly na řadu rozvody, které mi dělali řemeslníci v nové kuchyni. Kde to nebylo přímo vidět, jsem si stěny i vymalovala. Ale na ten celý prostor jsem si pak už pozvala profesionály," dodala pro ŽivotvČesku.cz krásná zpěvačka, která se udržuje ve skvělé formě a při vysněné rekonstrukci doma přiložila ruku k dílu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.