Modlitby Jiřího Ovčáčka byly vyslyšeny. Jindřich Forejt nezemřel. Smutek se změnil v pocit naděje, říká mluvčí

Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Bývalý protokolář Jindřich Forejt
Foto: nextfoto.cz

Modlitby, o které prosil mluvčí Jiří Ovčáček (43) a někdejší spolupracovník Jindřicha Forejta (42) byly skutečně vyslyšeny. Poté, co se Českém rozlehla zpráva o úmrtí bývalého hradního protokoláře, se objevila zpráva plná naděje. Nemocnice, ve které je hospitalizovaný, úmrtí dementovala. "Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá," uvedla pro ŽivotvČesku.cz pravá ruka prezidenta.

Deník Blesk v úterý přinesl informaci, že bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt leží v umělém spánku v jedné z pražských nemocnic. Měla ho postihnout mrtvice krátce poté, co prodělal onemocnění covid-19. Mluvčí prezidenta Jiří Ováček večer následně informoval, že Forejt zemřel.

"Prosím o modlitbu za Jindřicha Forejta, který dnes opustil tento svět. Jindro, děkuji," uvedl na svém Twitteru Jiří Ovčáček. Motolská nemocnice však tuto informaci v úterý večer vyvrátila. A zaradoval se i samotný Ovčáček.

"Mám velkou a upřímnou radost, že v této těžké době plné smutných zpráv přišla nakonec jedna moc dobrá. Stačila chvilka a smutek se změnil v pocit naděje. O modlitbu prosím dál," řekla pro ŽivotvČesku.cz pravá ruka prezidenta.

"Za uzdravení Jindřicha se modlím a přeji mu ze srdce, aby se uzdravil, aby překonal tuto těžkou zkoušku," řekl pro ŽivotvČesku.cz krátce po polední mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Před svou hospitalizací - minulý týden - Jindřich Forejt údajně vtipkoval, že ho brní ruka a že v ní nic neudrží. Také se měl vyjádřit, že měl pozitivní nález na koronavirus.

Redakce ŽivotvČesku.cz se s Jindřichem Forejtem chtěla o víkendu spojit v souvislosti s děním v britské královské rodině. Během víkendu ale bývalý hradní protokolář telefon opakovaně nezvedal.

Jindřich Forejt od roku 2004 působil jako ředitel odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky. Z Hradu odešel z »osobních a zdravotních důvodů« na konci roku 2016. O měsíc dříve řešil ale kauzu, v níž má údajně Forejt na videu brát tvrdé drogy.

Stav bývalého protokoláře Hradu Jindřicha Forejta (42) se zlepšil. Podle dostupných infor...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.