Módní policie: Dcera prezidenta Kateřina Zemanová nepotěšila stylistu slavných. Ten poté nepotěšil ji, když jí rozcupoval vlasy i outfit

Kateřina Zemanová po boku Vratislava Mynáře
Kateřina Zemanová po boku Vratislava Mynáře
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2022

Osmadvacetiletá dcera prezidenta České republiky Kateřina Zemanová se vždy prezentovala jako mladá dáma, která se zajímá o nejnovější módní trendy. Vhodně se obléci na předávání státních vyznamenání ale může být oříškem i pro zkušenou ženu. Stylista slavných tváří Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil, v čem by se dcera Miloše Zemana (77) mohla příště zlepšit a celkový dojem ještě více vyladit.

Prezidentova dcera Kateřina Zemanová stojí po boku svého otce v podstatě celé dvě funkční období, za devět let tak prošla obrovským vývojem a z role osmnáctileté rozjívené dívky, která milovala večírky a zábavu s přáteli, se posunula do role mladé dámy, která pomáhá nejen s chodem otcova nadačního fondu.

Kateřina Zemanová během studií pobývala nějaký čas v zahraničí, studovala a pracovala v Londýně, kde v sobě objevila velký cit pro nejnovější módní trendy.

Vhodně se obléci na společenskou událost, jako bylo předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu, je obtížná disciplína za všech okolností. Ve stínu ukrajinské krize navíc řada pozvaných žen raději vsadila na umírněnost a střídmost, snad aby nějaké křiklavé detaily nenarušily závažnost dějinného okamžiku.

Stylista slavných Kája Pavlíček, který má mimo jiné zkušenosti také jako porotce nejrůznějších soutěží krásy a podílel se na tvorbě televizního pořadu »Nahá jsi krásná« pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že je lehce na rozpacích z šatů, jaké prezidentova dcera ve Vladislavském sále prezentovala.

"Podle mě tento typ šatů pro mladou dámu není úplně vhodná volba. Nejsou to šaty pro příležitost předávání vyznamenání. Přijde mi, že ty šaty stylově i střihově jsou vhodné na zahradní párty či na nějakou večeři. Tento styl sice vidíme na módních molech, nosil se loni, nosí se i letos, šaty působí decentně, ale nejsou to nejvhodnější šaty pro slavnost na Hradě," uvedl Kája Pavlíček s tím, že nešlo o žádný monstrózní přešlap nebo základní chybu, ale Kateřina se prostě do volby šatů netrefila na sto procent.

Přitom prezidentova dcera je ženou, která v minulosti prokázala, že umí na módním poli experimentovat i být sebevědomá v konzervativnějších outfitech. Nikdy se ale nepouštěla do náročných vlasových kreací a podle stylisty je to škoda.

"Myslím si, že vlasy by také zasloužily úpravu, třeba lepší sestřih. Nevadil by mi ani společenský účes. Přirozeně ponechané vlasy nejsou podle mě nejvhodnější, zejména když víme, že tuto akci sleduje většina republiky. Nebyla to prostě nejvhodnější volba," dodal pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček s tím, že Kateřina Zemanová na Hradě nic zásadního nezkazila, ale ani nezazářila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.