Módní policie: Jiří Babica na křtu stylistu slavných nepotěšil. Vypadá, jako by šel z krámu. Džíny asi nejsou po vyprání, říká

Kuchař Jiří Babica
Kuchař Jiří Babica
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2021

Televizní kuchař Jiří Babica (60) byl jednou ze slavných osobností, které si v pondělí vyrazily do společnosti v rámci křtu knihy. Přestože na akci nebyl určený dresscode, redakcí osloveného stylistu slavných vzhled muže, podle kterého svého času vařilo mnoho českých domácností, nepotěšil. "On vypadá jako pán, který byl právě na nákupu v krámě," řekl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček (49) s tím, že na outfitu někdejšího gastro kouzelníka mu vadila hlavně jedna věc.

V pražském Hotelu U Prince proběhl v pondělí křest knihy Stará, tlustá, blbá, na který byl pozván i známý televizní kuchař Jiří Babica. Z fotografií z akce je evidentní, že si večer v dobré společnosti užil a skvěle se bavil, nicméně kdo sledoval jeho starší pořady a novější už ne, díky šedivým vlasům a šedému plnovousu by ho možná ani nepoznal. Podle stylisty především kvůli oblečení nevypadal úplně jako jeden z hostů, spíše jako někdo, kdo se na akci zatoulal omylem.

"On vypadá jako pán, který byl právě na nákupu v krámě. Opravdu jako kdyby šel z obchodu nebo ze zahrady. Všichni tam byli v něčem pohodlném, ale když se podívám na něj, není to dobré. Má na sobě džíny, které nosí každý den, protože na nich je vidět, že jsou často nošené. Navíc asi nejsou čerstvě po vyprání a na to si myslím, že když už člověk nesleduje módní trendy a není úplně velká hvězda, by měl aspoň dbát," nebral si servítky s outfitem Jiřího Babicy pro ŽivotvČesku.cz jindy velmi mírný stylista Kája Pavlíček.

Pohled na Jiřího Babicu známému stylistovi slavných osobností připomněl, že nevhodné či nelichotivé oblékání na společenské akce je v poslední době problémem celé řady celebrit. Ty podle něj v Česku neinspirují své fanoušky, ba naopak jim svými outfity často jsou vzorem toho, co by na sobě mít nechtěli.

"Já si myslím, že tohle je v Čechách obecně problém celebrit. Ta celebrita má lidem dát nějaký vzor, všude ve světě to tak je, že celebrity udávají trendy, měly by ukazovat, co si chcete koupit a přicházet s něčím, po čem byste měli toužit. To se u nás neděje, naopak mám obavu, že u mnoha celebrit je to naopak, že přijdou v něčem, co nás odradí a řekneme si, že takhle ne. Nevím, kde je chyba, protože stylistů a vizážistů je mnoho, to znamená, že se ti lidé mají s kým poradit. To mi přijde jako škoda, když se dělá akce a lidé tam vypadají, jako by si odskočili z lesa nebo z obchodu," dodal k hodnocení ale i pohledu na současnost Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.