Módní policie na Lvech detailně rozebrala Dagmar Havlovou. Černá u stylisty hvězd neuspěla. Herečka řekla, proč nezvolila barvy Ukrajiny

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 3. 2022

Dagmar Havlová (68) byla jednou z osobností, které se dostavily na slavnostní udílení cen filmové a televizní akademie Český lev. Ze sálu odešla krátce před koncem přenosu. I tak ji módní policie nepustila ze svého hledáčku. Stylista slavných Kája Pavlíček (49) pro ŽivotvČesku.cz zhodnotil nejen outfit, ale i účes bývalé první dámy. Herečka později vysvětlila, proč oblékla černé šaty a ne barvy ukrajinské vlajky.

V úvodu sobotního večera filmaři tleskali pro Ukrajinu a promluvil i ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis. V duchu vyjádření podpory zemi, která se brání ruské agresi, se 29. slavnostní udílení cen konalo.

"Paní Havlová je vždy velmi elegantní a upravená. Myslím si, že jí sluší více šaty barevné než černé a je v nich výraznější. Navíc barvy ji omlazují. Rafinovaný střih oživil šaty a sladěná je s černými lodičkami, to je správně a není prakticky co vytknout. Jen snad, že u ní bych se opravdu nebál barev," zhodnotil bývalou první dámu pro ŽivotvČesku.cz módní guru. Pak se zaměřil na účes Dagmar Havlové.

"Má jemné líčení, moc jí to sluší. Účes je decentní, ale nevadilo by, kdyby ho měla trošku zajímavější, ona je typ na společenské účesy a myslím, že to by šlo ještě zlepšit. Ale celkově její outfit i vizáž hodnotím velmi příznivě," dodal pro ŽivotvČesku.cz stylista hvězd Kája Pavlíček.

Dagmar Havlová v neděli vysvětlila na sociální síti Facebook, proč nezvolila outfit v barvách Ukrajiny. "Původně jsem si chtěla vzít jiné šaty (modré), ke kterým mám žluté boty. Pro předání ceny dokumentaristům, kteří nezavírají oči před krutou a nepříjemnou pravdou a jasně deklarují své postoje nejen ve válce, mi nakonec navrhla a nechala ušít šaty skvělá Beata Rajská. Určitě je na mně ještě uvidíte, pokud se do nich vejdu," uvedla v komentáři, ke kterému připojila snímek s vysvětlením, že v této nelehké době zlé myšlenky zahání čokoládou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.