Módní policie se na Českých lvech vyřádila, ukázala chyby u outfitů slavných. Za uši dostaly i účesy. Neunikly Asterová, Barešová a Čvančarová

(Zleva) Jitka Asterová, Denisa Barešová a Jitka Čvančarová
(Zleva) Jitka Asterová, Denisa Barešová a Jitka Čvančarová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2022

Udílení filmových cen Český lev je jednou z nejvýznamnějších společenských událostí, na které se obyčejně objeví slavné tváře showbyznysu. Ani letos tomu nebylo jinak, přestože se letošní ročník nesl v trochu jiném duchu, než bývá zvykem. Co se naopak nelišilo, byla snaha známých osobností oslnit svými slavnostními outfity. Jak se jim to podařilo, zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz stylista slavných Kája Pavlíček (49). Nejvíce mu trnem v oku byly maličkosti bránící dokonalosti u outfitů a účesy. "Jednoduchý culík je nešvarem českých celebrit," podotkl.

Již 29. ročník Českého lva měl trochu jinou atmosféru, než jsou všichni zvyklí. Kvůli pandemii koronaviru se totiž konal po roční pauze. Stín smutku na slavnostní událost vrhla probíhající válka na Ukrajině, a tak se celý večer nesl především v duchu solidarity. Mnohé celebrity na dění reagovaly volbou outfitu v barvách ukrajinské vlajky, případně alespoň připnutím žlutomodrého odznáčku. Redakce ŽivotvČesku.cz vybrala z celého večera tři dámy, které v rámci svého oblečení vzbudily pozornost. Odborný názor na ně poskytl stylista slavných Kája Pavlíček, který se již přes dvacet let pohybuje v prostředí českého showbyznysu a žádná nedokonalost mu neunikne.

Jitka Asterová - Příliš neformální šaty

Herečka Jitka Asterová (62) - na snímku zcela vlevo - kterou diváci znají například z filmů »Vesničko má středisková« nebo »Šakalí léta«, zvolila k příležitosti Českého lva dlouhé kárované košilové šaty v černobílých tónech. A přestože jí model moc slušel, vyvolal otázky, zda se pro takovou formální událost skutečně hodí. Stylista slavných proto do celé situace vnesl jasnější světlo.

"Osobně se mi šaty moc líbí, ale není to na akci, jakou je Český lev a červený koberec. Nemyslím si, že jde o nejvhodnější model šatů kvůli významu akce, ale zahradní party či společenská večeře, zkrátka akce s menší formalitou je pro tento typ šatů vhodnější. Pokud jde o účes, spatřuji v něm, že by mohl být propracovanější. Jednoduchý culík je totiž nešvarem český celebrit," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček, který má zkušenosti také jako porotce nejrůznějších soutěží krásy.

Denisa Barešová - Model »Bílá paní«

Mladá absolventka herectví na DAMU, herečka Denisa Barešová (26) - na snímku uprostřed - se ukázala například ve filmu »Krajina ve stínu« nebo v seriálu České televize »Kukačky«. Na předávání cen dorazila v éterickém modelu bílé barvy se stříbřitým nádechem, který ze všeho nejvíce připomínal lesní žínku.

"Model mi nevadí a naopak ho vnímám velmi pozitivně, ale je pravda, že mohl na některé lidi, nesledující módní trendy, působit fádně. To vnímám jako chybu. A proto bych doporučil brož či sponu do pasu, což by celý model oživilo. Dále se domnívám, že u mladé herečky by zásah kadeřníka pomohl. Je to krásná žena a kreativnější účes by nebyl na škodu, protože by se jistě sama cítila skvěle, účes by příznivě doplnil celkový dojem," řekl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček, který se jako vizážista podílel na zkrášlovacích televizních pořadech, například »Nahá jsi krásná« nebo »Mladší o pár let«.

Jitka Čvančarová - Modré peklo podruhé

Když herečka Jitka Čvančarová (43) - na snímku vpravo - přijela na festival do Karlových Varů oblečená v blankytně modré róbě, za jakou by se nemusela stydět ani princezna, vyvolala velký rozruch. Řada lidí jí model vyčítala jako příliš opulentní a nějakou dobu se v médiích snad o ničem jiném nemluvilo. Proto bylo překvapení, když tento model vynesla podruhé, a to právě ku příležitosti Českého lva. Sama svou volbu odůvodnila tím, že se jí model hodil do kombinace ukrajinských barev, zároveň jí v těžkých časech připadalo rozmařilé utrácet za nové šaty.

"Hedvábí podle mého mínění není ideální materiál na takové šaty, pokud v nich člověk musí sedět. Myslím si, že by Jitce prospělo, kdyby šaty měly menší objem okolo rukou a prsou. Oproti šatům spatřuji ale velmi příznivě, že si dala záležet na účesu, který jí dodal svěžest," řekl ohledně modré róby pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček, který původně vystudoval hotelovou školu, nakonec ho však zlákal svět módy a krásy, kterému je věrný dodnes.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.