Módní policie si posvítila na kandidáty Petra Pavla a Andreje Babiše: Stylové překvapení a klasika, zhodnotil stylista hvězd

Petr Pavel a Andrej Babiš
Petr Pavel a Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2023

Česko bude za týden znát jméno nového prezidenta. Bude to bývalý představitel české armády a NATO Petr Pavel (61), nebo předseda a poslanec ANO Andrej Babiš (68). Výsledek jejich závěrečného duelu bude znám v sobotu 28. ledna odpoledne. Do té doby oba soupeři absolvují poslední mítinky a televizní debaty a ze zákona budou mít od pondělí do středy bezplatný hodinový prostor v České televizi a Českém rozhlasu pro svá poselství. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila předního českého stylistu Káju Pavlíčka (50), který oba prezidentské kandidáty zhodnotil v rámci jejich outfitů.

První volební kolo před týdnem vyhrál Pavel se ziskem zhruba dvou milionů hlasů a těsným náskokem před Babišem, který dostal přibližně o 23.000 hlasů méně. 

V současnosti jsou oba muži tím nejsledovanějším, a to nejen z pohledu médií, ale i veřejnosti. Oba tak výrazně dbají na své outfity. S tím souhlasí i módní stylista hvězd Kája Pavlíček, který se na žádost redakce ŽivotvČesku.cz na oba prezidentské kandidáty zaměřil v rámci jejich zevnějšku.

Petr Pavel: Stylové překvapení

"U něj si myslím, že mu sedí motorkářský styl, vnímám, že jeho doménou jsou džíny, trika, košile. Ale v současnosti vidím velký posun. Překvapil mě změnou, kdy je vidět v posledních dnech v oblecích, má to velmi hezky zkombinované s kravatou a myslím, že komplexně mu to sluší a je v obleku velmi reprezentativní osobou. Je na něm vidět, že jsou to obleky na míru, a usuzuji, že má v rámci oblékání někoho, kdo mu v tom radí. Buď jde o profesionála, případně jeho manželku Evu. Budu se opakovat, ale celkově mu obleky ladí s vizáží a působí velmi reprezentativně," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz jeden z posledních outfitů generála Petra Pavla zkušený módní stylista Kája Pavlíček, který pravidelně usedá za porotcovský stolek při prestižních soutěžích krásy.

Andrej Babiš: Reprezentativní klasika

"V případě expremiéra jsme zvyklí na klasiku, kdy ho v saku a košili vídáme standardně. Je to pro něj běžné oblečení, kdy mu to někdy sedí na těle lépe, někdy ne. Obleky mu obecně sluší a jde hlavně u něj o zvyk. To znamená, že se nejedná o žádné překvapení, nicméně je to styl, který je reprezentativní, a jde o velmi drahé outfity," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený módní stylista v rámci druhého kandidáta na post prezidenta Andreje Babiše, který ohledně svého outfitu ničím významně nepřekvapil.

Výsledky voleb budou vyhlášeny ve Sbírce zákonů pravděpodobně v úterý 31. ledna, o den dříve je projedná Státní volební komise. Od 1. do 10. února pak bude možné napadnout u Nejvyššího správního soudu průběh i výsledky obou volebních kol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.