Módní policie zhodnotila Pekarovou v hokejovém dresu. Šéfka TOP 09 se pochlubila, že ho dostala od Dominika Haška

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 5. 2024

Česká republika se dočkala. Po devíti letech opět hostí světový šampionát v ledním hokeji, o který se dělí hlavní město Praha s Ostravou. Úvodní zápas českého celku s Finskem si nenechala ujít řada známých tváří. A pochopitelně ani politiků. Mimo jiné se svou účastí v O2 areně pochlubila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která se na velkolepou událost připravila příhodným outfitem - dresem českého nároďáku. Módní policie v podání věhlasného stylisty Káji Pavlíčka ji pro ŽivotvČesku.cz zhodnotila.

Už v březnu širší vedení TOP 09 schválilo nominaci do horní parlamentní komory bývalého hokejového brankáře Dominika Haška. Ten v loňském létě jednal s europoslanci v sídle Evropského parlamentu ve Štrasburku o tom, jak znemožnit mezinárodní starty ruských sportovců propagujících režim prezidenta Vladimira Putina. Bývalý hokejový reprezentant dlouhodobě vystupuje proti vystupování ruských sportovců na mezinárodní scéně.

Nyní se šéfka Sněmovny, která nejnověji mimo jiné pronesla, že v kabinetu by měl skončit ministr školství Mikuláš Bek, za což se následně omlouval Miroslav Kalousek - tedy za slova své předsedkyně - na platformě X, pochlubila svou účastí na očekávané hokejové události.

"Začal hokejový svátek, tak jsem si nemohla nechat ujít jeho zahájení se skvělými českými fanoušky, kteří nás ženou za vítězstvím," uvedla Pekarová Adamová a dále poděkovala za dárek v podobě dresu, a to nikomu jinému než právě Dominiku Haškovi.

Redakce požádala respektovaného módního stylistu Káju Pavlíčka, aby v roli módní policie političku zhodnotil. Již v minulosti třeba hodnotil její »věčně« krátký účes, redakce ŽivotvČesku.cz o tom psala v dřívějším článku.

"Šla na hokejové klání a příznačně si k tomu vzala dres, což lze vnímat jako v pořádku. A je možné, že i díky tomu u někoho získá politické body. Nejde rozhodně o přešlap. Naopak si myslím, že v kombinaci s džínami je to dobře zvolené. Celkově jí to sluší, a to včetně účesu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Kája Pavlíček s tím, že politička v outfitu je upravená, reprezentativní a že v tomto případě ani není de facto co vytknout. Dokonce se zamyslel nad tím, že jí to »ladí« více než v některých formálních outfitech, což ale nejde srovnávat.

Pokud jde pak o samotnou TOP 09 pod vedením Pekarové, poslední volební průzkum, který agentura Median zveřejnila na svém webu, už tolik lichotivý není. Ze stran mimo Poslaneckou sněmovnu by v dubnu měla nejvyšší preference SOCDEM, získala by 4,5 procenta hlasů. Pak následují s 3,5 procenta zmíněná TOP 09, KSČM a KDU-ČSL.

"Březnový nárůst podpory menších stran se nepotvrdil, nicméně v porovnání s předchozími měsíci posílily. Dubnový model naopak potvrdil ztrátu podpory u TOP 09," uvedli autoři průzkumu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.