Modrá laguna byla jeho největší rolí. Christopher Atkins zestárl a hraje v neúspěšných filmech

Herec Christopher Atkins
Herec Christopher Atkins
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2021

Film Modrá laguna vyšel v roce 1980 a dodnes je evergreenem v žánru romantiky. Hlavní ženskou roli hrála Brooke Shieldsová (55) a Richarda s andělsky blonďatými vlasy hrál Christopher Atkins (59). Šlo o jeho první příležitost a bohužel také poslední úspěšný film. Atkins v herectví pokračuje, ale zestárl, další sukces už ho nepotkal a naopak vyhrál Zlatou malinu, která oceňuje nejhorší filmy a herce v nich. Proto na Modrou lagunu vzpomíná rád.

Christopher Atkins byl osmnáctiletý hoch, když získal svou první roli ve filmu Modrá laguna. Díky blond vlasům a modrým očím z něj nevinnost přímo sálala, o svůj andělský vzhled ale časem přišel, protože se do něj zakousl zub času.

Kritici jemu i Brooke Shieldsové po premiéře filmu věštili zářnou kariéru, ale tato vize se vyplnila jen pro ni. Atkins dále získal menší roli v Dallasu a hrál jen v neúspěšných filmech, 9 let po svém debutu se mu podařilo získat nechvalně známou cenu Zlatá malina. Tu si vysloužil za výkon ve vedlejší roli ve filmu Velká výzva.

Modrá laguna Atkinsovi v paměti tkví jako skvělé dobrodružství. „Skoro po celou dobu natáčení, tedy 3 a půl měsíce, jsem přespával ve stanu. Bylo to náročné, ale miluji přírodu i kempování, takže jsem to viděl hlavně jako zábavu,“ zavzpomínal v rozhovoru pro časopis Stylezza.

Ve filmu nebyla nahota tabu, právě naopak. Christopherovi už později dokonce bylo nepříjemné chodit po pláži v plavkách. "Zvykl jsem si být nahý. S bývalou manželkou jsme jezdili na nudistické pláže do San Diega, protože mi to po týdnech nahoty připadalo přirozenější a uvolněnější,“ přiznal neúspěšný herec.

Atkins webu itsjustmovies.com svěřil, že v poslední době se ve velkém věnuje dřevořezbě. "Vyrábím sošky ze dřeva, hlavně s vílí a trpasličí tématikou, v podstatě fantasy. Prodávám je a posílám zájemcům z celého světa,“ pochlubil se svou zručností.

Příroda je mu blízká a proto mu taková práce jde od ruky. "Jsem kreativní. Každý z kusů dřeva ke mně promlouvá, napovídá mi, co z něj mám udělat,“ dodal nadšený herec a řezbář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.