Monika Absolonová o soutěži Taxík: Občas to bylo jako ve škole. Měla jsem problém s napovídáním, zavzpomínala

Monika Absolonová moderovala soutěž Taxík
Monika Absolonová moderovala soutěž Taxík
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankov[email protected]
Publikováno: 29. 1. 2021

Byl to jediný taxík v Česku, kde mohl člověk ušetřit peníze za cestu a naopak ještě vyhrát slušnou částku. Pořad Taxík moderovala jednu dobu také sympatická zpěvačka Monika Absolonová (44), která zkušeně odřídila každou cestu a dala nastupujícím »zákazníkům« možnost zasoutěžit si a vyhrát. "Byli tam lidé, kteří byli evidentně velmi vzdělaní, a najednou se pro ně absolutně triviální otázka stala nepřekonatelnou," řekla hvězda mnoha muzikálových představení pro ŽivotvČesku.cz.

Taxík nabídl televizním divákům neotřelý formát zábavního pořadu, kdy se známá osobnost českého showbyznysu stala řidičem taxíku a dávala lidem, kteří měli štěstí a zrovna nastoupili, možnost vyhrát pěkné peníze. Stačilo správně odpovědět na otázky, jejichž obtížnost se během cesty stupňovala s výškou finanční odměny.

"Pro mě to byla moc fajn zkušenost. Vždycky mě bavilo, když lidé, kteří nastoupili do taxíku, vyhrávali. Měla jsem trochu problém, že jsem napovídala, ale nemohla jsem si pomoct," přiznala Monika Absolonová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle jejích slov bylo zvláštní uvědomit si, jak je doma u televize každý chytrý, ale v reálu je to úplně jinak.

"Připomnělo mi to zkoušení před tabulí ve škole, kdy měl člověk úplně okno, tak něco podobného se stávalo právě i v Taxíku. Objevili se tam lidé, kteří byli evidentně velmi vzdělaní, a najednou se pro ně absolutně triviální otázka stala nepřekonatelnou. Ten stres z natáčení na soutěžící hodně působil. Byla to dobrá zkušenost a poučení – taková sociologická sonda," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která ztvárnila také roli čarodějnice v pokračování pohádky režiséra Zdeňka Trošky Princezna ze mlejna 2.

"V Taxíku jsem měla štěstí na milé lidi, ale setkala jsem se samozřejmě i s pár podivíny. Bavilo mě to, pracovala jsem se skvělým štábem. Já jsem velmi komunikativní člověk a třeba když jsme točili několik dní za sebou, tak už se mi ani nechtělo mluvit nad rámec mé moderátorské úlohy," připustila pro ŽivotvČesku.cz Monika Absolonová, která si v současné době užívá dva malé syny – pětiletého Tadeáše a dvouletého Matouška.

Vždycky se snažila, aby se s ní soutěžící cítili dobře a ztratili ostych a strach. "Někdy se mi to snad podařilo. Je to hodně vyčerpávající, aby se člověk naladil. Ke konci jsem byla vyřízená, ale nutno říct, že to bylo fajn. Jsem za tu příležitost moc ráda, protože nejsem úplně moderátorka. Mám radost, že vše, co jsem kdy moderovala, mělo nějakou sledovanost a hezké ohlasy," dodala Monika Absolonová pro ŽivotvČesku.cz.

Řada známých osobností se ke svému povolání dostala úplně náhodou a kdyby se měly rozhodov...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu