Monika Absolonová se nakazila koronavirem. Ztrácím čich a cítím únavu, popsala průběh nemoci

Zpěvačka Monika Absolonová bojuje s covidem
Zpěvačka Monika Absolonová bojuje s covidem
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 11. 2020

Pohledná zpěvačka Monika Absolonová (44) byla pozitivně testovaná na onemocnění covid-19. I když se snažila, aby se nákaze vyhnula, je další ze slavných tváří, které viru »neutekly». Pro ŽivotvČesku.cz respektovaná umělkyně popsala svůj průběh. "Ztrácím čich a cítím únavu," popsala zpěvačka.

Monika je aktuálně v karanténě a v odpočinkovém režimu. "Vím to od pátku, což je zhruba čtvrtý den po kontaktu s nakaženou osobou, která byla bezpříznaková. Ztrácím čich a vnímám únavu. A to je zatím vše," prozradila pro ŽivotvČesku.cz nadaná zpěvačka, jak k nákaze přišla.

Nemoc rozhodně nepodceňuje a uvědomuje si, že stav se může náhle změnit. "Zatím to je tak, že nebezpečná nemoc je to v tom, že to co je pro mě lehká únava, může být pro jiného hospitalizace na JIP. Hodně zdraví přeji všem," dodala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která nedávno změnila vlasovou vizáž.

Aktuální stav epidemie je takový, že většina nakažených má mírný průběh onemocnění. Podle posledních údajů ministerstva je s koronavirem hospitalizováno 5048 lidí, tedy sedm procent aktuálně nemocných. Stav 743 pacientů lékaři hodnotí jako těžký. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.