Monika Babišová promluvila o očkování. Uměla bych si zařídit přednost, ale taková nejsem, říká

Manželka premiéra Monika Babišová
Manželka premiéra Monika Babišová
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 2. 2021

Manželka premiéra České republiky promluvila o tom, jak ona osobně a její rodina vnímají nebezpečný koronavirus. Monika Babišová (46) uvedla, že očkování ještě nepodstoupila. "Kdybych pomýšlela na nějaké upřednostnění, tak bych nechala očkovat maminku, ale ne sebe," uvedla manželka Andreje Babiše (66) pro ŽivotvČesku.cz.

Premiér Andrej Babiš podstoupil očkování už na konci prosince 2020. Chtěl jít veřejnosti příkladem, že vakcína je bezpečná. "Měl jsem lehkou teplotu, za hodinku byla pryč," popsal premiér pro ŽivotvČesku.cz lehké potíže po vakcíně, které jsou podle lékařů ale obvyklé. Premiér je jediný, kdo z rodiny Babišových očkování podstoupil.

"Možná se to nezdá, ale jsem normální obyčejná ženská, která má podobné problémy jak každá jiná žena," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová s tím, že nemoc covid-19 doma probírají často a mají obavy.

"Moje rodina se covidu opravdu bojí. Naštěstí se tomu zdárně vyhýbáme. Očkovaní ještě nejsme a ještě asi dlouho nebudeme," uvedla manželka premiéra, o které si plno lidí myslí, že by si díky svému postavení dokázala vakcínu získat přednostně.

"Ano, asi bych si to dokázala přednostně zařídit, mám spoustu známých doktorů, ale nenapadlo mě to. Nemohu to udělat z morálních důvodů. Kdybych pomýšlela na nějaké upřednostnění, tak bych nechala očkovat maminku, ale ne sebe. Ale ani ta ještě není na řadě, je jí 67 let, je ještě mladá," dodala Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo k 21. únoru očkováno 542.779 lidí. Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 přes rezervační online systém hlásit lidé starší 70 let.

V pondělí byl v Česku zaznamenán nejvyšší denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 od ko...

Zavřít reklamu