Monika Babišová prozradila, jaké vlastnosti má její manžel. Je to chytrý a urputný dříč, přiznala. Promluvila i o dceři

Premiér Andrej Babiš s manželkou a dcerou
Premiér Andrej Babiš s manželkou a dcerou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 8. 2021

Premiér Andrej Babiš (66) svou rodinu v předvolební kampani využívá jako pálivé koření - účast dětí a manželky Moniky (47) pečlivě dávkuje. Někdy novináře do soukromí pustí, jindy se snaží rodinu od mediálního zájmu držet dál. Premiér manželku popsal jako ženu, která by jednou chtěla žít ve Francii, umí ho chápavě držet za ruku a dovede na cestu připravit skvělé řízky. Monika Babišová zase pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že manžel je velmi pracovitý a opravdu umí dřít. "Dcera Vivi je urputná po něm," řekla o manželovi pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová.

Byly doby, kdy Monika Babišová okupovala mediální prostor téměř každodenně, v období před volbami se trochu stáhla do ústraní a prostor dává hlavně manželovi. Když už se na veřejnosti objeví, tak je to většinou výrazný krok, o kterém se pak týdny mluví. Například když v Česku rozpoutala veřejnou diskuzi o uznávání protilátek, protože v rozhovoru pro Blesk.cz popsala, že lékaři její dceři Vivien (21) očkování proti koronaviru nedoporučili kvůli tomu, že nemoc covid-19 již prodělala.

V případě Moniky Babišové lze říci, že v Česku se kriticky hodnotí každé její gesto a slovo, na zahraničních cestách ale reprezentuje sebevědomě a s noblesou. Právě její eleganci vyzdvihl Andrej Babiš, když svým fanouškům na Facebooku popisoval, jaká vlastně jeho manželka je osobnost.

"Monika dokázala skvěle reprezentovat naši zemi v Bílém domě během návštěvy u amerického prezidenta Donalda Trumpa. To ona byla se mnou v Tokiu během uvedení nového císaře na trůn, byla po mém boku i na kancléřství ve Vídni, během mírové konference v Paříži a na spoustě oficiálních státnických návštěv. Všude se ukázala jako opravdová dáma a diplomatka, i když na ni byl obrovský tlak. Od novinářů, od lidí. Hlavně během návštěvy Bílého domu každý řešil, co bude mít na sobě, jak se bude tvářit, jaké bude mít vlasy, jestli neudělá nějaké faux pas, protože ona i já jsme měli brutálně nabitý program. A víte co? Řeknu vám, že jsem na ni fakt pyšný. Celé to zvládla úžasně," vyznal se premiér a nebál se svou manželku popsat také jako ženu, která ho umí držet za ruku, nebo připravit řízky na cestu.

"Někdy se mi podaří přijít domů trochu dřív, to si k ní nejradši sednu na gauč, koukáme na televizi, nebo si povídáme, vezmu ji za ruku a vychutnáváme si tu chvilku spolu. Ona ví, že ze mě nemá smysl páčit, jak bylo v práci. Když ještě nebyl všude virus a jezdili jsme lyžovat na Penken v Rakousku, tak mi Monika balila řízky do auta, abych měl co zakousnout během šestihodinové cesty. Řídím hrozně rád, kombinace řízení a řízků je prostě nepřekonatelná," dodal na adresu manželky Andrej Babiš s tím, že Monika je silná a někdy paličatá ženská, která ale pořád zůstala úplně normální holkou s velkým srdcem.

Monika Babišová povahové vlastnosti svého manžela komentuje výjimečně. Pokud je ona trochu paličatá, pak premiér umí být urputný. "Dcera po manželovi zdědila urputnost," svěřila nedávno Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že někdy je to dobrá vlastnost a někdy méně. Také dodala, že manžel je velmi pracovitý a málo odpočívá. "Je pracovitý a chytrý, opravdu umí dřít," uvedla Monika Babišová, pro kterou její manžel chystá po odchodu z politiky klidný život plný cestování.

"S Monikou jsme plánovali, že budeme žít na jihu Francie, cestovat, poznávat svět. Pořád ale věřím, že jí to jednou vynahradím a podzim života si spolu užijeme. Teda můj podzim života, ona je pořád mladá holka," popsal premiér plány na svém facebookovém profilu.


Kdo je Monika Babišová:

● Narodila se v Litoměřicích 14. června 1975 jako Monika Herodesová.
● Poprvé se vdávala v devatenácti letech. Její vyvolený byl o tři roky starší muž z vedlejší vesnice. "On byl moje první dětská láska, chodili jsme spolu od mých 15 let. Bohužel se vztah časem změnil spíš do podoby sourozenecké," popsala prvního manžela v rozhovoru pro MF Dnes.
● Vystudovala střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy.
● Andreje Babiše poznala v podniku Lovochemie, kde pracovala jako sekretářka. Babiš tam byl na pozici ředitele.
● V mládí hrála basketbal, nyní ráda lyžuje a často jezdí k moři.
● S manželem vychovávají dceru Vivien a syna Frederika. Ona říká, že je ve výchově přísná, manžel je prý benevolentnější.
● V roce 2014 promluvila o tom, že pokud bude vhodná doba a čas, chtěli by s manželem adoptovat dítě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.