Monika Babišová se nechala očkovat. Přednost jsem si nezařídila z morálních důvodů, říká manželka premiéra

Manželka premiéra ČR Monika Babišová
Manželka premiéra ČR Monika Babišová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2021

Premiér Andrej Babiš (66) se na sociálních sítích pochlubil, že svou manželku Moniku Babišovou (46) doprovodil do Thomayerovy nemocnice na první dávku vakcíny proti nemoci covid-19. "Ano, asi bych si to dokázala přednostně zařídit, mám spoustu známých doktorů, ale nenapadlo mě to," uvedla Monika Babišová před časem pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přednost by si nezařídila hlavně z morálních důvodů.

Monika Babišová se dočkala první dávky vakcíny proti covidu-19, premiér to oznámil na sociální síti. Svou manželku na očkování osobně doprovázel. "S Monikou v Thomayerce na první dávce. Je ráda, že na ni přišla konečně řada a moc se těšila. Doufám, že její příklad přesvědčí i další a brzy uděláme tečku za koronavirem," napsal Andrej Babiš na sociální síť.

Manželka premiéra přiznala, že její rodina má z nemoci velké obavy. Na očkování se dlouho těšila. "Moje rodina se covidu opravdu bojí. Naštěstí se tomu zdárně vyhýbáme," řekla Monika Babišová před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Jako žena s dobrým postavením si mohla Monika Babišová zařídit přednostní očkování, z morálních důvodů na to ale ani nepomyslela. "Ano, asi bych si to dokázala přednostně zařídit, mám spoustu známých doktorů, ale nenapadlo mě to. Nemohu to udělat z morálních důvodů," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz.

"Kdybych pomýšlela na nějaké upřednostnění, tak bych nechala očkovat maminku, ale ne sebe," doplnila Monika Babišová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ačkoliv se to nemusí zdát, je obyčejná žena, která řeší stejné problémy jako všechny ostatní. Nyní se vytouženého očkování po řádné registraci a čekání dočkala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.