Monika Štiková o boji s covidem: Němci dávají najevo, že za 3 minuty bude konec světa, popisuje

Monika žije s manželem v Německu
Monika žije s manželem v Německu
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 1. 2021

Monika Štiková (48), provdaná Binias, žije střídavě v Česku a Německu. Může tedy porovnávat, jak obě země zvládají boj s koronavirem. "Němci mají lepší sociální systém. Ale také se tváří, že bude konec světa," uvedla pro ŽivotvČesku.cz rázná blondýna.

Monika odešla do Německa, aby byla nablízku svému manželovi Petrovi (24). Ten u našich západních sousedů hraje hokej. Svého rozhodnutí nelituje a po boku mladšího partnera je opravdu šťastná.

Nyní ale i ji trápí situace kolem koronaviru. Přesto věří, že v roce 2021 se vše začne obracet k lepšímu a pomůže k tomu také optimismus.

"Já jsem českou stranu v minulosti trochu kritizovala. Dříve jsem uvedla, že německá vláda lépe vysvětluje všechna opatření a smysluplně komunikuje s občany. Nyní ale musím zase pochválit Čechy. Němci by mohli být v pohodě. Mají se dobře, mají třeba propracovanější sociální systém, ale stejně jsou zapšklí a chmurní," zhodnotila Monika Binias pro ŽivotvČesku.cz.

"Tady se každý mračí a tváří, jako by konec světa měl přijít za tři minuty. To Češi by mohli brečet, ale paradoxně tu situaci berou líp, zvládají to tak nějak »švejkovsky« a je zde více optimismu," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz matka Ornelly Koktové s tím, že do Česka se vždycky ráda vrací.

Podle sympatické blondýny je Česká republika zemí, kde se pořád zpívá. Kdežto v Německu se zpívat přestává. "Je to jako v té pohádce o dvou království. Takže se nedivím, že někteří Němci jedou na chvíli do Česka načerpat energii," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias a zmínila, že očkování proti koronaviru určitě plánuje.

"Já i Petr se očkovat určitě necháme. Češi sice patří mezi největší odpůrce očkování v Evropě, ale já ráda používám selský rozum. Věřím tomu, že vakcína proti covidu fungovat bude. Když se v historii povedlo udělat vakcínu proti černému kašli, obrně nebo neštovicím, tak věřím, že pomůže i tato vakcína. Nejsem fanouškem konspiračních teorií, že nás chce někdo očipovat. Jaký význam celá koronová krize měla, to posoudí až historie třeba za sto let. Já pořád slýchám, že tu vakcínu udělali rychle a že je málo testovaná… Tak jasně, že to šlo rychle, když na tom makaly nejlepší vědecké týmy světa a vše ostatní se odložilo," uvedla jasný názor pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav E...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu