Moniku Povýšilovou ze SuperStar showbyznys zklamal. Odstěhovala se do Německa a pracuje v gastronomii

Monika Povýšilová se proslavila v pěvecké soutěži
Monika Povýšilová se proslavila v pěvecké soutěži
Foto: Se svolením Moniky Povýšilové
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2021

Vyzrálý silný hlas a oslnivá krása. Tak si lidé pamatují Moniku Povýšilovou (29), která se před 10ti lety probojovala do seminálových kol druhého ročníku soutěže Česko Slovenská SuperStar. Krásná rodačka z Olomouce, ale nakonec odsunula pěveckou kariéru na druhou kolej. "Má kariéra zpěvačky se vyvíjela tak, že jsem se v určitou chvíli stala regulérním řemeslníkem. Kvůli pravidelným výdělkům jsem zpívala na firemních večírcích bankám nebo pojištovnám. Nebyla jsem ale šťastná. Mám hudbu az příliš ráda na to, abych ji takto otročila," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Povýšilová.

Když Monika Povýšilová zpívala v soutěži Česko Slovenská SuperStar, všichni z tehdejších porotců se shodli na tom, že je kvalitní zpěvačkou s velmi silným a krásným hlasem. Po vypadnutí ze soutěže vydala úspěšnou písničku, kterou složil uznávaný slovenský hudební producent Tomi Popovič (44). Ze světa showbyznysu ale zpěvačka nakonec dobrovolně odešla.

"Zpívám a tvořím celé ty roky pořád dál, jen nestojím v záři reflektorů. Československý showbyznys mi učinil mnoho nabídek, které ovšem nebyly v souladu s mými morálními ani životními hodnotami, a proto jsem se tam ani nikdy nijak nehnala. Zpívám ale pořád. Tento rok hostuji s víc skladbami na desce Away od Tomáše Rapanta, dál pak na připravovaném albu Nicka Hillsona. Bylo toho poslední dobou v rámci spoluprací relativně hodně, tak bych se nyní spíše ráda soustředila na sólové projekty. Jsem také v kontaktu s pár německými producenty, ale zatím se nejedná o nic konkrétního," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Povýšilová.

Kariéru zpěvačky tak v sobě Monika Povýšilová ještě úplně uzavřenou nemá. Na svých písních pracuje, už ale není tolik na očích jako ostatní a nechává věcem volný průběh. "Pořád mám velké sny. Snažím se ale spíše koncentrovat na to, abych se stala lepší zpěvačkou a hudebníkem. Učit se, rozvíjet se. Zvažuji oslovení některého hudebního vydavatelství, které by mi možná mohlo pomoci dostávat mé sólové projekty ven. Vydávat každý druhý či třetí měsíc videoklip se skladbou je nad moje finanční možnosti. Mohlo by se to tak markantně urychlit a umožnit vznik nových věcí. Nová skladba z mého šuplíčku bude píseň jménem Breathing, ke které plánuji natočit v prosinci videoklip. Ohromně se těším, jelikož je to velmi osobní a silná skladba, kterou ještě navíc povýšil Olomoucký sbor pod vedením Lenky Dohnalové Mlynářové o své krásné vokály," řekla pro ŽivotvČesku.cz bývalá účastnice SuperStar.

Když odešla ze showbyznysu, rozhodla se Monika Povýšilová pro změnu a vydala se najít si práci, kde bude šťastná a spokojená. Štěstí našla v Německu. "Před pěti lety jsem se rozhodla odjet do Německa s vidinou najití časově nenáročné, avšak dobře placené zaměstnání, které mi umožní se hudebně realizovat tak, jak chci. Podařilo se mi to. Jsem zaměstnaná na vedoucí pozici jednoho státního podniku v odvětví gastronomie. V práci jsem 3x až 4x týdně a zároveň jsem si díky tomuto zaměstnání byla schopná vybudovat domácí studio, kde se dějí zázraky," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Povýšilová.

V Německu žije společně s přítelem a jejich čtyřnohým mazlíčkem. "Bydlím spolu s přítelem Filipem a naší čtyřnohou fenkou Phoebe až u hranic Belgie a Holandska. Žije se nám tu krásně, ale pravda, schází nám rodina a někteří dobří přátelé. Ale kdo ví, třeba se jednou vrátíme do Česka, nebo zůstaneme tady a nebo budeme někde úplně jinde. On to vesmír nějak hezky zařídí," dodala pro ŽivotvČesku.cz Monika Povýšílová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.