Moře se nekoná, vyrazíme na Moravu, říká zpěvačka Dasha o letní dovolené. Přiznala, proč nemůže odcestovat

Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Zpěvačka Dagmar Sobková alias Dasha
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 7. 2021

Začaly letní prázdniny a lidé vyráží do zahraničí. Často k moři a na slunné pláže, které nabízí odpočinek i zábavu. Po dlouhých měsících epidemie koronaviru je to únik od starostí a způsob, jak alespoň na chvíli změnit prostředí. Zpěvačka Dagmar Sobková (40), známá jako Dasha, plánuje léto v tuzemsku. "Vyrážíme na pár dní na Moravu navštívit maminku, ale žádné moře se zatím konat nebude. Asi to nechám na dobu, až se situace více uklidní, jestli se uklidní," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Dovolená u moře láká hodně Čechů, protože během epidemie bylo cestování tabu. Hvězda českých muzikálů Dagmar Sobková, která vystupuje pod uměleckým pseudonymem Dasha, má stále respekt z koronaviru a žádné výlety do zahraničí zatím neplánuje. Jedním z důvodů je také naplněný pracovní diář.

"Prázdniny budu mít hodně pracovní. Vyrážíme na pár dní na Moravu navštívit maminku, ale žádné moře se zatím konat nebude. Asi to necháme až na dobu, kdy se situace více uklidní - jestli se uklidní. Teď se mi hodně rozbíhá práce, takže mi to ani časově nevyjde," řekla Dagmar Sobková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hodně volného času stráví zahradničením, ve kterém může skloubit fyzickou práci s psychickým odpočinkem.

"Máme velkou zahradu, díky čemuž jsem pořád venku na čerstvém vzduchu. Pěstuju spoustu ovoce a zeleniny a baví mě to. I to je důvod, proč nemůžu nikam odcestovat. Stalo se to mojí vášní. Už během epidemie jsem se začala věnovat zahradničení a objevila jsem v tom obrovské kouzlo. Považuju ho za skvělou terapii, člověk si při tom vyčistí hlavu, rozhodně to pomáhá na psychiku," dodala Dagmar Sobková alias Dasha pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.