Mrazivá slova o životě po smrti. Slovenský zpěvák (65) byl 4,5 minuty klinicky mrtvý

Slovenský zpěvák Otto Weiter
Slovenský zpěvák Otto Weiter
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2020

Slovenský zpěvák Otto Weiter (65) byl více než měsíc hospitalizovaný a až teď prozradil, proč se v nemocnici ocitl. S veřejností se podělil i o zkušenost života po smrti, protože byl 4,5 minuty v takzvané klinické smrtí. Tam se setkal se svou již dříve zesnulou manželkou Andreou (†47).

V polovině července se z Otto Witera stal vdovec, když mu zemřela milovaná manželka. Kvůli tomu začal s denní konzumací alkoholu a ve stresu lidově řečenou kouřil jednu za druhou. Nakonec skončil v září na nemocničním lůžku, a to kvůli problému se srdcem a žaludkem. Osudný den se mu udělalo velmi nevolno. Zavolal proto kamarádovi chirurgovi, který ho okamžitě svezl do nemocnice. "Tam zjistili, že mi srdce pracuje na 15 % a vzali mě okamžitě na JIP a na ARO a zůstal jsem tam, takže mi zachránili de facto život,“ cituje Weitera portál topky.sk s tím, že když se zpěvákovi udělalo lépe, podepsal revers. Na chodbě při odchodu ale zkolaboval.

Došlo na resuscitaci a masáž srdce. "Byl jsem mrtvý čtyři a půl minuty. Prostě vypli přístroje, vypli všechno, byl jsem mrtvý čtyři a půl minuty přesně,“ upřesnil Weiter a pokračoval o tom, co viděl v momentě, kdy byl v klinické smrti. "Úplně reálně jsem byl s Andrejkou. Odcházeli jsme na natáčení do televize Senza. Andrejka se malovala, já jsem ještě balil nějaké věci. Úplně reálně jsme byli spolu, úplně reálné jsem jí česal vlasy, reálně jsme spolu komunikovali, byli spolu. Reálně jsem ji cítil, to byl můj život,“ překvapil veřejnost svými slovy v talk show Senzi svet s Bašou.

Doktorům se ho po uběhnutí bezmála pěti minut podařilo oživit. Weiter přiznal, že mnoho vzpomínek na pobyt v nemocnici nemá, více si ale pamatuje dvoutýdenní pobyt na psychiatrické klinice, který kvůli klinické smrti musel podstoupit. Lékaři museli zjistit, jak mu po zážitku funguje mozek a zda nebyl poškozen.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.