Můj projev bude dlouhý, oznámil k večernímu vystoupení v televizi Roman Prymula

Roman Prymula - bývalý ministr zdravotnictví
Roman Prymula – bývalý ministr zdravotnictví
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 10. 2020

Ministr zdravotnictví Roman Prymula vystoupí dnes večer v televizích k aktuálnímu vývoji epidemie covidu-19. Svůj původní pondělní projev musel přesunout na úterý, a to kvůli skutečnosti, že vláda o tvrdých opatřeních jednala do pozdních hodin. Ministr zdravotnictví teď oznámil, že jeho večerní projev bude dlouhý.

Prymula měl mít svůj projev na veřejnoprávní stanici Česká televize a komerčních TV Nova a Prima v 19:54 hodin. Krátce před ním ho ale zrušil. Důvodem je, že vláda stále jedná.

"Je mi líto, stále na vládě diskutujeme o finální podobě opatření. Avizovaný projev je proto nutné odložit," uvedl ministr zdravotnictví s tím, že jeho mimořádný projev bude v úterý od 19:54 hodin.

V pondělí následně vláda na tiskové konferenci oznámila zavedení trvdých opatření, mezi které patří uzavření restaurací, hospod a barů. Dále, že od středy do konce nouzového stavu bude omezené shromažďování na maximálně šest osob. A další opatření.

"Můj projev bude poměrně dlouhý, ale prožíváme složitou situaci, kterou vás všechny chci jako váš ministr @ZdravkoOnline provést. Jde o důležité a praktické informace potřebné pro nás všechny v nadcházejících týdnech. V 19:54," oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Večerní projev bude prvním podobným vystoupením ministra zdravotnictví k epidemii. V září, srpnu a březnu k národu z televizních obrazovek promluvil premiér Andrej Babiš. V posledním před třemi týdny spoluobčany vyzval, aby především kvůli ohroženým skupinám lidí respektovali povinnost nošení roušek. Přiznal, že se nechal ukolébat v létě poklesem nových případů a vláda opatření i kvůli atmosféře ve společnosti zmírnila.

Od 1. března, kde se v zemi objevily první případy covidu-19, se koronavirem nakazilo přes 117.000 lidí, necelá polovina z nich se už uzdravila. Nejvyšší denní přírůstek zaznamenalo Česko v pátek, kdy přibylo 8615 nakažených.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.