Muž byl hospitalizovaný poté, co vypil 60 litrů dezinfekce, aby se chránil před koronavirem

Mladíkovi desinfekce moc chutnala.
Mladíkovi desinfekce moc chutnala.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

V nemocnici Tampa General Hospital byl hospitalizovaný muž poté, co vypil 60 litrů dezinfekce. Z jeho slov vyplynulo, že se tak chtěl chránit před novým typem koronaviru.

Šestadvacetiletý Jimmy Eduardo Gonzalez byl přepraven sanitkou poté, co zavolal na tamní záchranou službu a informoval dispečera, že se necítil zcela dobře po vypití přes 122 lahví ručního dezinfekčního prostředku Purell během 72 hodin.

Gonzalez ale nezůstal jen u orální konzumace. Následně si dezinfekcí umyl celé tělo a čistil si zuby antibakteriálním přípravkem několikrát denně po dobu nejméně jednoho týdne.

"Čistil jsem si zuby Purellem a zvykl jsem si na jeho chuť. Začal jsem ho pít a ráno dávat do obilovin místo mléka," řekl Gonzalez novinářům.

Primární složkou desinfekce Purellem je ethylalkohol, a pokud je konzumován orálně, může vést ke zvracení, zvýšenému libidu, záchvatům a dokonce i slepotě varuje doktor Gabriel DiAngelo z Tampa General Hospital.

"Etiketa na láhvi uvádí, že zneškodní 99,99% nejběžnějších choroboplodných zárodků. Takže jsem se pokusil pít co nejvíce," dodal Gonzalez pro média.

Jimmy Gonzalez tvrdí, že po požití výrobku trpěl horečkou a měl dýchací problémy. "Zavolal jsem do nemocnice, protože jsem si myslel, že mám příznaky koronaviru, ale když se dozvěděli, že jsem vypil 60 litrů dezinfekčního prostředku, řekli mi, abych zavolal sanitku," dodal Gonzalez.

Lékaři uvedli, že Gonzalez si mohl vyvinout závislost na produktu, protože přiznal, že má na výrobek chuť. Následně byl přistižen sestrou s lahví ruce, jak se chytá desinfekci v nemocničním pokoji vypít.

Poznámka: Je neprůkazné, zda k události opravdu došlo, proto je zařazena do rubriky fake news. Zároveň nelze vyloučit, že k ní nedošlo. Proto je zpráva určena především pro zábavu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.