Muž hajloval před policisty, za »odměnu« mu teď hrozí až tři roky odnětí svobody

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Publikováno: 8. 9. 2020

Policisté podezírají devětadvacetiletého muže z Uherského Hradiště z veřejné propagace nacismu. V červenci podle nich na ulici ve městě hajloval, a to i před přivolanou policejní hlídkou. Muži nyní hrozí až tříleté vězení, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Výtržnosti a projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka se podle ní dopustil koncem července před jednou z restaurací v Uherském Hradišti. "Nejprve v silně podnapilém stavu slovně napadal obsluhu baru a poté venku před restaurací, tedy na místě veřejnosti přístupném, pronesl dvakrát pozdrav Sieg Heil doprovázený zdviženou pravicí. Tohoto se dopustil před policejní hlídkou a ženou, která stála poblíž," uvedla mluvčí.

Policie nyní muže podezírá z trestných činů výtržnictví a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. "Výtržnosti se navíc dopustil opětovně, a to i přesto, že byl za tuto trestnou činnost v minulosti již odsouzen," doplnila Kyšnerová. Muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až tři roky vězení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.