Muž pod vlivem drog vážně pobodal policistu. Kolegové mu na místě zachraňovali život

Archiv Policie ČR
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 12. 1. 2021

Mostečan se dostal do hádky se svou ženou a pod vlivem drog slovní rozepři vyhrotil do extrému tím, že si vzal kuchyňský nůž a partnerce vyhrožoval. Ta s ním musela jít ven, kde si vyslechla výhružky smrtí a také jí bylo řečeno, že její byt lehne popelem, pokud nebude poslouchat. Poté, co pobodal jednoho z policistů, kteří byli k roztržce přivoláni, mu hrozí až 12leté vězení.

Na místo byla po půlnoci přivolána policejní hlídka, která se snažila muže přimět ke spolupráci – marně. Zdrogovaný muž poslal na strážníky svého psa bojového plemene a utekl zadním vchodem domu. V ulici Moskevská ho obklíčila policie, přesto se mužům zákona odmítal vydat a ohrožoval je nožem. Když se jim podařilo oddělit od muže útočícího psa, který pokousal jednoho strážníka, zpacifikovali ho.

Jenže v nestřeženém okamžiku muž vytáhl druhý nůž a bodl jiného ze zasahujících policistů do stehna. Způsobil mu tak masivní krvácení a kolegové strážníka mu ihned poskytli první pomoc, čímž mu podle lékařů zachránili život, protože jeho zranění bylo vážné. Záchranná služba ho poté odvezla do nemocnice, kde je hospitalizován.

S prací před kamerou Petr Bažo (59) alias Jožo z úspěšného seriálu Most! zkušenost neměl, ...

"Podezřelý skončil v policejní cele. Měl pozitivní test na návykové látky. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vazební stíhání obviněného Mostečana, který byl v minulosti vícekrát soudně trestaný a jedná se o majetkového recidivistu. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na tři léta až dvanáct let," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Policie České republiky Ludmila Světláková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu