Muž pod vlivem drog vážně pobodal policistu. Kolegové mu na místě zachraňovali život

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2021

Mostečan se dostal do hádky se svou ženou a pod vlivem drog slovní rozepři vyhrotil do extrému tím, že si vzal kuchyňský nůž a partnerce vyhrožoval. Ta s ním musela jít ven, kde si vyslechla výhružky smrtí a také jí bylo řečeno, že její byt lehne popelem, pokud nebude poslouchat. Poté, co pobodal jednoho z policistů, kteří byli k roztržce přivoláni, mu hrozí až 12leté vězení.

Na místo byla po půlnoci přivolána policejní hlídka, která se snažila muže přimět ke spolupráci – marně. Zdrogovaný muž poslal na strážníky svého psa bojového plemene a utekl zadním vchodem domu. V ulici Moskevská ho obklíčila policie, přesto se mužům zákona odmítal vydat a ohrožoval je nožem. Když se jim podařilo oddělit od muže útočícího psa, který pokousal jednoho strážníka, zpacifikovali ho.

Jenže v nestřeženém okamžiku muž vytáhl druhý nůž a bodl jiného ze zasahujících policistů do stehna. Způsobil mu tak masivní krvácení a kolegové strážníka mu ihned poskytli první pomoc, čímž mu podle lékařů zachránili život, protože jeho zranění bylo vážné. Záchranná služba ho poté odvezla do nemocnice, kde je hospitalizován.

"Podezřelý skončil v policejní cele. Měl pozitivní test na návykové látky. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vazební stíhání obviněného Mostečana, který byl v minulosti vícekrát soudně trestaný a jedná se o majetkového recidivistu. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody na tři léta až dvanáct let," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Policie České republiky Ludmila Světláková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.